Синоблу 5мм до 8мм спојка за вратило од 25 мм должина од 20мм Дијаметар Флексибилен спој на зрак спојник алуминиумски алуминиумски конектор за спојување на мотор 3Д пе
Свеж

Синоблу 5мм до 8мм спојка за вратило од 25 мм должина од 20мм Дијаметар Флексибилен спој на зрак спојник алуминиумски алуминиумски

DEN 159.84

Достапно.

Големина : Дијаметар од 20мм должина 25мм/дијаметар 0,79inch должина 0,98inch. Носеше 5мм до 8мм/0,2 до 0,31инч. Тип : Флексибилно спојување на зракот. Материјал : Користење на авијациска алуминиум со висока цврстина на корозија, висока прецизност, анодизиран третман на површината, силен и издржлив. Флексибилноста на вратилото за спојување го отстранува стресот помеѓу компонентите на моторот и возењето. Спојниците на вратилото се применуваат широко на кодирање на мали CNC машини и 3Д печатачи Z Socture Compler, ја поедноставува тешкотијата со дебагирање. Карактеристики : Спојлер на зракот е класа на спојување наречени спојки за пренесување информации - овие нула реакција, високи торзионални спојки на ригидност се за прецизно позиционирање апликации каде што е потребна постојана брзина за точна контрола на повратни информации.

Детали

Избор на клиенти