Повторете ја автобуската лента 4 x m5 столпчиња 3 завртки за дистрибуција на електрична енергија Блок со автобус со терминали на прстен
Свеж

Повторете ја автобуската лента 4 x m5 столпчиња 3 завртки за дистрибуција на електрична енергија Блок со автобус со терминали

DEN 208.00

Достапно.

Четири врски со столпчиња од не'рѓосувачки челик и 3 x #8 завртки од не'рѓосувачки челик. Доаѓа со 1/4 ”и #8 изолирани прстенести терминали. Засилен поликарбонатна обвивка се прицврстува со најлон ореви за да се заштити од случајни кратки кола. Максимален напон : 300 V AC / 48 V DC.MAX Континуирана ампеража : 80 A AC/ 100 A DC.MAX INTERMITTENT : 20 A по врска. Никл позлатена плоча за мала отпорност, максимална спроводливост и заштита од корозија. Направено од робусна пластика за поликарбонат за одлична јачина и издржливост во дури и најостри на околини. Дава уредна и чиста завршница на секоја инсталација во вашиот брод, автомобил или караван.

Детали

Избор на клиенти