Tru-Spec Women'sенски 24-7 серија оригинални тактички пантолони
Свеж

Tru-Spec Women'sенски 24-7 серија оригинални тактички пантолони

DEN 1.67

Достапно.

65% памук, 35% полиестерски рип -стоп. Увезени. Затворање на патент. Машински миење. Прави нозе карго панталони : Нашиот класичен карго пантолони за жени е дизајниран да се бори против суровото време кога е на тактички мисии, кампување или пешачење; Неговата трајна конструкција ја прави оваа пантолона на плакарот за наредните години. Ефикасен дизајн : Нашите женски панталони доаѓаат со внатрешен отвор за влошки на коленото и месинг од месинг YKK; Лесната ткаенина е удобна и овозможува широк спектар на активности. Повеќе џебови : Овие панталони за пешачење имаат длабоки предни џебови, 2 карго џебови, 2 експанзибилни џебови со задници со затворање на кука и јамка и дополнителни скриени џебови за најважни работи. Удобно вклопување : Нашата тактичка пантолона со прилагодлива лента за лизгање на половината ја елиминира потребата за собрани еластични или странични јазичиња и сместува во стилот на лопатка или внатрешни панталони со панталони со 2-инчни јамки на ременот. Лесни машки панталони : Овие стилски панталони за мажи се направени со мешавина од полиестер-памук и се дизајнирани за амортизирање или вонредна облека; Погоден за обични и надворешни активности како пешачење, патување, одење, кампување, итн. Tru-Spec 24-7 тактички панталони се изградени со инженерско димензионално вклопување што е точно за амортизирање или вонредна облека, но со форма на жена во умот; Специјални дами исечени со помал пораст и посебен пресек на колковите и бутовите. Овие се карактеризираат со удобно лизгање на половината и длабоки карго џебови кои се дизајнирани да сместат скриено оружје. Изменете ја должината на високите, лабави вклопувачки панталони според вашиот најпосакуван стил, овие панталони со џебови на коленото не можат да бидат претепани за комунални услуги и удобност. Овие елегантни, издржливи тактички карго панталони се дизајнирани со повеќе видливи и скриени џебови, што ги прави доволно погодни за да се користат како работа или секојдневни панталони. Достапни во разни бои и големини, овие удобни женски панталони се изработени од полиестер, памук рип-стоп ткаенини.

Детали

Избор на клиенти