Поддршка за нозе на коленото на коленото на TPOFHS - 3 -слојно криење, внатрешни ленти што не се лизгаат - кошарка, трчање, кревање тежина, CrossFit, Артритис
Свеж

Поддршка за нозе на коленото на коленото на TPOFHS - 3 -слојно криење, внатрешни ленти што не се лизгаат - кошарка, трчање,

DEN 265.28

Достапно.

Доживејте ја радоста на спортот со ракавите на нозете! Без разлика дали сте вкупно почетник за вежбање или фитнес про, ние се осигураме дека ќе добиете удобност, стил и вредност за парите. Нема сензации за чешање или горење. нуди оптимална поддршка на мускулите помеѓу вежбање и за време на секојдневните активности. Врховно меко чувство и флексибилност користејќи го најнапредниот достапен материјал за компресија. Се совршени за секоја сезона или околина, во затворено или на отворено! Внимание : Оваа табела со големина е само за повикување, ситуацијата на секоја личност е различна, може да има мали разлики, ако не сте задоволни од избраната големина, можете повторно да изберете. Дополнителниот долг ракав за спортска компресија го поддржува движењето на бутот, коленото и телето за време на спортот и штити од прекумерна употреба. Скриена, мека силиконска лента се крие внатре на врвот што го спречува да се лизга ракавот на коленото кога се движи или се испоти. Ткаенината е бибулозна и добро дише, заштити ја ногата и коленото од влечење за време на активности на отворено, како што се трчање, планинарење, возење, фудбал, кошарка, тенис, стара ладна нога, фитнес, бејзбол, курс за пречки работи дивјак, возење, возење велосипед , Фудбал, голф, скијање во скијање, кревање тежина, бокс, пешачење. Врховно меко чувство и флексибилност користејќи го најнапредниот достапен материјал за компресија. Неговата воздушна плетена ткаенина е издржлива и особено лесна, совршено се вклопува, и останува во позиција безбедно. високо ефикасни во поддршката на отечени и болни колена. Спортскиот ракав за нозе ги поддржува бутовите, коленото и телето за време на спортот.Квалитетен материјал - Затегнати ракави со целосна нога се изработени од најлон и спандекс, и двете се лесни во тежина, еластични и удобни за носење, не се лесни за кавга, пилула или избледени, што овозможува воздухот да циркулира до кожата, да ве направи повеќе Удобно и чувствувајте се ладење за време на спортот. Внатрешна силиконска лента што не се лизга - нема грижи ако ракавот ќе остане на место. Најдоброто ракав за компресија со чувство што некогаш ќе го допрете со целото кршење на двојно спојување низ целиот свет. Издржливост и заштита - ќе ја одржува еластичноста по миењето. Издржливост и заштита - ќе ја одржува еластичноста по миењето. Внатрешна силиконска лента што не се лизга - нема грижи ако ракавот ќе остане на место.

Детали

Избор на клиенти