Микроскоп за лемење, 7ин ЕКРАН AC100-240V 144 Led Диоди Мултифункционален Видео Микроскоп За Научни Истражувања За Лабораторија
Свеж

Микроскоп за лемење, 7ин ЕКРАН AC100-240V 144 Led Диоди Мултифункционален Видео Микроскоп За Научни Истражувања За Лабораторија

DEN 2.33

Достапно.

Удобно Искуство : екранот на екранот ја прикажува сликата на набљудуваниот објект, ослободувајќи ги очите за да го користат окуларот за да го набљудуваат објектот за поудобно искуство. Висока Резолуција : Висока резолуција и двоен излез, 26mp cmos сензор со висока дефиниција, поудобен за употреба. Designономски Дизајн : дизајнот на изгледот на микроскопот комбинира повеќе ergономски размислувања за да им обезбеди на корисниците подобро искуство. Поддржува Компјутери со повеќе системи и поддржува За Виндоус/ ЗА ОС Х/ за системи. Мултифункционален : мултифункционален дигитален микроскоп, ги реализира функциите на целосна HD, високо растојание на објектот, мултифункционален и мулти‑излез во исто време. Широка Примена : со помош на софтвер за мерење, лесно може да задоволи различни потреби во многу области, како што се индустриско одржување и наставни демонстрации. Функција : 1. Висока Резолуција : Висока резолуција и двоен излез, 26mp cmos сензор со висока дефиниција, поудобен за употреба.2. Мултифункционален : мултифункционален дигитален микроскоп, ги реализира функциите на целосна HD, високо растојание на објектот, мултифункционален и мулти‑излез во исто време.3. Широка Примена : со помош на софтвер за мерење, лесно може да задоволи различни потреби во многу области, како што се индустриско одржување и наставни демонстрации.4. Designономски Дизајн : дизајнот на изгледот на микроскопот комбинира повеќе ergономски размислувања за да им обезбеди на корисниците подобро искуство. Поддржува Компјутери со повеќе системи и поддржува За Виндоус/ ЗА ОС Х/ за системи.5. Удобно Искуство : екранот на екранот ја прикажува сликата на набљудуваниот објект, ослободувајќи ги очите за да го користат окуларот за да го набљудуваат објектот за поудобно искуство.Спецификација : Тип На Ставка : Микроскопматеријал : ABS, легури : може да се користи за образование, научно истражување, лабораторија, демонстрација, одржување И инспекцијасензор за слика : 26mp CMOS сензор за висока дефиниција : 1080p full HD (за Мултимедијален Интерфејс Со Висока Дефиниција); 1080p (ЗА USB)Видео Формат : MP4 Magnification : Стандардно зголемување 230 пати (до 500 Пати)Дигитално Електронско Зголемување : 7xphoto резолуција : 26mp (5888x4416); 10mp (3648x2736); 8 MP (3264 X2488); 5mp (2592 X1944); 2mhd (1920x1080p)ЈАЗИК : англиски/Поедноставен Кинески/Француски/Шпански/Јапонски/германски И други јазици хоризонтален ли.

Детали

Item Type:
Microscope
Material:
ABS, alloy
Uses:
Can be used for education, scientific research, laboratory, demonstration, maintenance and inspection
Image Sensor:
26MP CMOS high-definition sensor
Video Output:
1080P full HD (for High Definition Multimedia Interface); 1080P (for USB)
Video Format:
MP4
Magnification:
Standard magnification 230 times (up to 500 times)
Digital Electronic Magnification:
7X
Photo Resolution:
26MP (5888x4416); 10MP (3648x2736); 8MP (3264x2488); 5MP (2592x1944); 2MHD (1920x1080P)
Language:
English/Simplified Chinese/French/Spanish/Japanese/German and other languages
Horizontal Li :

Избор на клиенти