Чевли за трчање 5 патеки на Salomon Speedcross 5
Свеж

Чевли за трчање 5 патеки на Salomon Speedcross 5

DEN 2.67

Достапно.

И со подобра стабилност и рафиниран изглед, пристигна нова легенда. Време е да играте : Без разлика дали сте во трчање, пешачење, ранец или планинарење, Саломон има чевли и опрема за деца, мажи и жени за да ви помогне да освоите ново растојание, личен рекорд или настан. Солиден, но сепак перниче, LT Muscle обезбедува доволно за да обезбеди заштита за техничка патека. Уште поголем зафат, и подинамичен горен дел постави нов висок бар на перформанси и вклопување. Од 1947 година Саломон создаде иновативна спортска опрема на отворено. Одете на растојанието : Без разлика дали сакате пат да трча во вашето соседство, бегство до локална патека или нешто повеќе солиден, Саломон прави чевли што обезбедуваат дека имате непречено возење на кој било и на целиот терен. Време е да играте : Без разлика дали сте во трчање, пешачење, ранец или планинарење, Саломон има чевли и опрема за деца, мажи и жени за да ви помогне да освоите ново растојание, личен рекорд или настан. Уште поголем зафат, и подинамичен горен дел постави нов висок бар на перформанси и вклопување. Гума ѓон. Земете груби : Редизајнирани со длабоки, остри капаци за подобрен зафат и подинамичен горен за подобро вклопување и стабилност, Speed Cross 5 е совршен чевли за тркачи на патеки кои не се плашат од влажен, валкан терен. Од трчање и пешачење до ранец, скијање и многу повеќе, нашите чевли, чизми, торби, облека и додатоци помагаат да се направи секоја патека ваша. Изграден за максимален зафат на лабава, мека или солидна, нерамна површина, Contagrip TA користи длабоки, остри капаци направени од соединение што ја балансира издржливоста и лепење. Speed Cross 5 ја има лесната мускуларна мускулатура на Саломон. Чевли за трчање на патеки : Одликувајќи се со агресивен зафат, прецизно подножје и заштита, Salomon Speedcross 5 е идеален чевел за тркачи кои сакаат да освојат меки, технички патеки. И со подобра стабилност и рафиниран изглед, пристигна нова легенда. Гума ѓон. Ortholite diecut Sockliner обезбедува удобност и дишење. Од 1947 година Саломон создаде иновативна спортска опрема на отворено. За да ја креираме следната генерација Speed Cross 5, се вративме на изворниот код, профитирајќи ги вредностите што го прават Speed Cross легендарниот. Системите Endofit, Sensifit и Quicklace работат заедно за да испорачаат привлечно и практично обичајно завиткување на нозете, да ја лутаат стапалото од мидината до системот за лакирање. Одете на растојанието : Без разлика дали сакате пат да трча во вашето соседство, бегство до локална патека или нешто повеќе солиден, Саломон прави чевли што обезбедуваат дека имате непречено возење на кој било и на целиот терен.

Детали

Избор на клиенти