[Légére] арома нога лепенка 10 листови Бамбус мирис Мирис Подобро Спиење &засилувач; нога нега нога масажа замор обновување
Свеж

[Légére] арома нога лепенка 10 листови Бамбус мирис Мирис Подобро Спиење &засилувач; нога нега нога масажа замор обновување

DEN 153.12

Достапно.

Вашиот ум ќе се смири и ќе најде мир. Релаксирачка арома на лаванда за уморни и стресни денови. - Кул Арома на Бамбус : За Вознемирен Ум и Тело - чувството на ладење на бамбусот може да направи да се чувствувате како да се релаксирате во бамбусовата шума. Ароматерапија за замор на телото : со вадење прекумерна телесна влага и влага, телото се чувствува полесно и послабо што може да влијае и на расположението. - Освежувачка Арома На Еукалиптус : За Депресивни И Безволни Денови - Свеж природен мирис на Еукалиптус може да ви ја расчисти главата и расположението. Зоната каде што се нанесува лепенка може да доживее пораст на температурата од 2-3 степени, што може да им помогне на вашите студени стапала. Емисија На Инфрацрвени Зраци : турмалин скапоцен камен предизвикува подобар проток на крв. 87% задоволни кои користеле повеќе од 3 дена, во споредба со 80% од еднодневните корисници). Испуштање повеќе пот и нечистотии : нечистотиите можат да излезат од телото преку пот за време на спиењето кога се нанесува лепенка. Дали може да биде поедноставно и подобро?. Во Легер, ние продолжуваме здрав начин на живот за телото, умот и социјалната активност. ●Ефикасно за Обновување На Замор ● Повеќе нечистотии може да излезат од телото преку пот за време на спиењето кога се нанесува лепенка, и што го прави вашиот секојдневен замор лесно да исчезне. Стимулација на стапалата : Течноста (дрвен оцет) извлечена од кондензирана бела пареа генерирана од растворање на топлина за време на јаглен од дрво ја максимизира осмозата. Ноќна Рутина За Ароматерапија Препорачана Од Легер-Релаксирачка Арома на Лаванда : За Уморни И Стресни Денови - Популарниот природен мирис на лаванда може да ви го олесни умот и да спие ноќе. ●3 Дена Употреба По Ред ● За поочигледни резултати и искуство, се препорачува да ги користите најмалку 3 дена по ред. Различни арома на располагање.

Детали

Избор на клиенти