Руно Цврста #36 Бела Ткаенина покрај Дворот
Свеж

Руно Цврста 36 Бела Ткаенина покрај Дворот

DEN 350.40

Достапно.

Содржина : 100% Полиестер Ширина : 58" / 60 " Широк Тежина : 1 фунти. Дебелина : Околу 2мм Истегнување : 2-начин. Ова руно со средна тежина е против пилула и ултра меко. Има длабок, мек куп за дремка кој обезбедува воздушен простор давајќи добри изолациски својства без додавање премногу тежина. Оваа ткаенина е топла и пријатна и мека од двете страни. Лесно е за шиење и за работа. Исто така, доаѓа во широк спектар на бои и отпечатоци и може да се користи дома и комерцијални апликации. Совршен за ќебиња, дуксери од јакна, топли покривки, шалови, белезници, слаби, облека за спиење, џемпери, плишани и многу повеќе. Се трудиме најдобро да обезбедиме дека можеме да го претставиме најдобриот квалитет на боите на ткаенината. Сепак, поради разликата во поставките на мониторот, боите може да изгледаат малку поинаку на секој компјутерски монитор. Ткаенините се продаваат во континуирани должини. На пример, ако внесете "3" во количина, ќе добиете 1 континуирано парче од 3 јарди (Должина од 108"). Упатства за нега : ладно миење Во Машина. Падне сува ниско, отстранете веднаш. Содржина : 100% Полиестер Ширина : 58" / 60 " Широк Тежина : 1 фунти. Дебелина : Околу 2мм Истегнување : 2-насочно ова руно со средна тежина е против пилула и ултра меко. Има длабок, мек куп за дремка кој обезбедува воздушен простор давајќи добри изолациски својства без додавање премногу тежина. Оваа ткаенина е топла и пријатна и мека од двете страни. Лесно е за шиење и за работа. Исто така, доаѓа во широк спектар на бои и отпечатоци и може да се користи дома и комерцијални апликации. Совршен за ќебиња, дуксери од јакна, топли покривки, шалови, белезници, слаби, облека за спиење, џемпери, плишани и многу повеќе. Се трудиме најдобро да обезбедиме дека можеме да го претставиме најдобриот квалитет на боите на ткаенината. Сепак, поради разликата во поставките на мониторот, боите може да изгледаат малку поинаку на секој компјутерски монитор. Ткаенините се продаваат во континуирани должини. На пример, ако внесете" 3" во количина, ќе добиете 1 континуирано парче од 3 јарди (Должина од 108") Инструкции За Нега : ладно миење Во Машина. Падне сува ниско, отстранете веднаш.

Детали

Избор на клиенти