Суровини Африка Шеа Путер 8 мл. Чиста Природна НЕРАФИНИРАНА СЛОНОВА КОСКА-Идеален Хидратантен Крем за Сува Кожа, Тело, Лице и Раст на Косата. Одлично За Правење сам с
Свеж

Суровини Африка Шеа Путер 8 мл. Чиста Природна НЕРАФИНИРАНА СЛОНОВА КОСКА-Идеален Хидратантен Крем за Сува Кожа, Тело,

DEN 705.60

Достапно.

Високите нивоа На Витамини А, Е и Ф, го враќаат сјајот на оштетената коса. ● 100% ЧИСТ И ПРИРОДЕН-луксузен целосно природен навлажнувач кој помага во ублажување на симптомите од егзема, псоријаза, испукана и исушена кожа. ① КОЖАТА - шеа путерот е одличен навлажнувач, ја штити кожата од изгореници од ветер, помага во омекнување на калусите на рацете и нозете и може да помогне во избледување на лузни, изгореници и стрии. Шеа путерот ја стимулира клеточната активност, се бори против ефектите од стареењето и ја поправа грубата, оштетена кожа. Извлечено од орев На Африканското Шеа Дрво. ● ИЗВОРИ-Извлечени од орев На Африканското Шеа Дрво.Шеа путерот е дизајниран по природа за да помогне во смирување на сувата кожа и подобрување на еластичноста. Неговите терапевтски својства ја штитат кожата од ветер, студ, сонце и помага побрзо да се залечат раните.

Детали

Избор на клиенти