Индиски Традиционалните Нерѓосувачки Челик Круг Пав Баџи Тава 30 Инчен Комерцијална Намена Од Страна На Индискиот Колекционерски
Свеж

Индиски Традиционалните Нерѓосувачки Челик Круг Пав Баџи Тава 30 Инчен Комерцијална Намена Од Страна На Индискиот Колекционерски

DEN 331.20

Достапно.

Тава од Нерѓосувачки Челик е решетка во облик на тркалезна форма изработена од нерѓосувачки челик со пар рачка. Дебелината на оваа тава е 2мм до 3мм. - Кликнете На Видете Ја Целата Опција За Купување За Купување. Обликот на тава го зголемува целокупниот изглед на тава и го прави да изгледа зачудувачки кога се служи за разни јадења како подготовка на тики, ало чаат, тава субзи и пав баџи. Оваа Тркалезна Тава е произведена со висококвалитетен нерѓосувачки челик за да се обезбеди отпорност на корозија, брзо готвење и правилно складирање. Оваа Тава, Исто Така, Достапна Во Диа во инчи - 18,20,22,24,26,28,30. Оваа Тркалезна тавас Од Нерѓосувачки челик за подготовка на тикис, ало чаат, тава субзи и пав баџи. Готвењето во такви тави го прави искуството за готвење уредно и чисто во споредба со конвенционалните железни тави, второ, тие бараат минимално одржување при миење и чистење, за разлика од железните што треба да се нанесуваат со тули за да се отстрани таложењето на ронки на нивните површини.

Детали

Избор на клиенти