Урбанкс Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Сува Торба За Мобилни Телефони Наменета За Sony Xperia XZs За сите Други Паметни Телефони до 7 - Сина
Свеж

Урбанкс Универзална Водоотпорна Торбичка За Мобилни Телефони Сува Торба За Мобилни Телефони Наменета За Sony Xperia XZs За сите

DEN 159.20

Достапно.

Универзална водоотпорна торба за сушење одговара на сите паметни телефони со дијагонална големина до 7,0"; сепак, одредени телефони со голем екран бараат отстранување на заштитниот капак. Чувајте Ги Вашите Sony Xperia XZs Суви И заштитени на плажа, базени, риболов, пливање, пловење со брод, кајак, нуркање и активности во воден парк. Оваа водоотпорна сува торба е одлична и за заштита на вашата кредитна картичка, паричник или пари. Исчистете Го Прозорецот и од предната и од задната страна, совршен за фотографирање, видеа и проверка на е-пошта. 100 стапки Ipx8 Сертифициран водоотпорен; Нуди водоотпорна / снежна / нечистотија заштита за вашиот уред додека ја одржува функционалноста на екранот на допир. Компатибилен со уреди до 3,35 х 6,69 инчи (јасен прозорец 3,2 х 6,37 инчи); Доаѓа со ремен за вратот за практично носење. Се одликува со едноставен пристап за прицврстување и заклучување, лесен за чување вода, снег, прашина, песок и нечистотија. ЕКСТРА ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА-Компатибилна со сите паметни телефони под 7 инчи, како што се i Phone 13/12 Pro Max, 13/12/11 Pro, 11 Max, 13,12,11, Samsung Galaxy S21 Ultra S21+ S21 S20, Google Pixel 6 5,итн. ЧУВСТВИТЕЛЕН ЕКРАН-ДОПИР - ова водоотпорно куќиште има спојка за прицврстување и систем за заптивка за заклучување што обезбедува целосна заштита од рамномерна бура. Целосна Заштита-Наменета За подводни, пливачи, сурфери и нуркачи. Оваа водоотпорна торба не само што може да го заштити вашиот телефон, туку и рачниот пасош, картички или готовина. Пријателски Потсетник : * ве Молиме држете се подалеку од остри предмети. * Мобилниот телефон може да претрпи хидрауличен притисок под одредена длабочина на вода, што ќе влијае на работата на екранот на допир. Ве молиме фотографирајте со копчиња за јачина на звук. * Лесен за ракување со функциите на екранот на допир, но не и за ОТПЕЧАТОК од прст на ДОПИР. Можете да го разбудите телефонот со копче за вклучување или да користите функција "Подигни за Будење" : Поставување - >Приказ И Осветленост - >Подигнете за да се разбудите - > ВКЛУЧЕНО. * Водоотпорните кеси не можат да се користат за топла пролет. * Водоотпорните кеси се погодни за рафтинг на отворено, пливање, играње на плажа и обично нуркање, но не се препорачуваат при нуркање во повеќе од 49 стапки длабочина на вода.

Детали

Избор на клиенти