Rdx MMA шорцеви за обука и кикбокс - борбени шорцеви за воени вештини, кафез борба, Муај Тајланд, БJJ, бокс, Граперт
Свеж

Rdx MMA шорцеви за обука и кикбокс - борбени шорцеви за воени вештини, кафез борба, Муај Тајланд, БJJ, бокс, Граперт

DEN 3.33

Достапно.

100% полиестер. Затворање на влечење. ✅ Трајни врвни материјали - Shorts за обука на MMA RDX се формирани и изградени со 98 % полиестер и 2 % материјал за ткаенини со спандекс кој е многу еластичен и може да издржи пристојна количина на абење и солза. Висококвалитетниот полиестер заедно со Спандекс добро ја држи својата форма и не се намалува. Брзо се суши заради неговиот материјал за весело пот за да се обезбеди удобно носење. ✅ Прилагодливи влечења за удобност- Нашите борбени шорцеви се обезбедени на место со мешање на влечење што се прилагодливи и ви овозможува да го пронајдете најдоброто вклопување и тотална безбедност. Системот за затворање обезбедува удобно чувство и исто така ги одржува вашите шорцеви во вистинската позиција за време на сесиите за обука на боксот, кикбоксот и Муај Тајланд. ✅ 3ply полиестер со T3 зашивање- Овие шорцеви за фаќање се збогатени со 3-поплиестичко зашивање по должината на шевовите што обезбедуваат овие да бидат погодни за носење одново и одново без да се искинат. Врвните техники на зашилување во индустријата Т3 ја подобруваат еластичноста и перформансите. ✅ Странични парчиња за неограничена подвижност- Овие боксерски шорцеви се подготвени со странични парчиња кои ветуваат слободен опсег на движење и ви даваат поголема флексибилност и подвижност на нозете. Анатомските намалувања ви овозможуваат да ја продолжите ногата без да бидете ограничени да немате доволно простор во пределот на бутот за високи клоци. ✅ Внатрешен џеб за стража за уста- Нашите шорцеви за обука имаат мал внатрешен џеб од десната страна за да го задржи стражарот на устата помеѓу спаринг кругови. Покрај тоа, ткаенината помага да се контролира телесната температура. Материјалот за спречување на мирис се спротивставува на лошата арома.

Детали

Избор на клиенти