NUBWO USB Слушалки Со Микрофон Бучава Откажување &засилувач; Аудио Контроли, Супер Светлина, Ултра Удобност Компјутерски Слушалки За Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Skype, Зум, Вебинар
Свеж

NUBWO USB Слушалки Со Микрофон Бучава Откажување &засилувач; Аудио Контроли, Супер Светлина, Ултра Удобност Компјутерски Слушалки

DEN 255.84

Достапно.

Микрофон за поништување бучава : технологијата за поништување на бучавата на микрофоните може да ја елиминира бучавата во позадина и нема да има електрична струја при комуникација . Ротирачкиот микрофон од 180 степени може точно да го сними звукот.Висококвалитетна работна комуникација е можна дури и во бучни канцелариски области. Цел Ден Удобно : меките и дишечките слушалки за уши се попријателски за кожата, а тежината на слушалките е многу мала што ги прави главата и ушите да не болат кога носите слушалки да работат долго time.It одлично е да се намали притисокот врз главата. Онлајн контролен прекинувач функции Приклучок И Игра, не постојат возачи потребни ЗА КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Мек, бидејќи НА USB компатибилен. Висококвалитетна и прилагодлива рачка за глава. : Слушалките се изработени од висококвалитетен материјал, дури и ако ги истегнете слушалките, тоа нема лесно да се скрши. Покрај тоа, можете да ја прилагодите ширината на слушалките преку рачката на главата за да одговараат на обемот на главата. 1 година Гаранција и ШИРОКА КОМПАТИБИЛНОСТ : може да работи Со Windows 2000/7/8/10/XP/Vista, MAC OS X И повеќето водечки ПЛАТФОРМИ ЗА РЕКЛАМИ, Софтфон. Идеален за Разговор Со Скајп, Бизнис, Центар За Повици, Конференциски повици, диктат, зборување Змеј, курсеви Преку Интернет, презентации на Вебинари и многу повеќе. Нубво (Монаурални) Слушалки HW02 е квалитетна канцеларија usb слушалки со еднонасочен микрофон за поништување бучава. Совршен за денешните тешки училници и отворени канцелариски средини. Оваа слушалка користи единствена 3,5 mm Приклучок и USB Звучна Картичка и е компатибилна со КОМПЈУТЕР, Mac, Chromebook, таблет, паметни телефони, mp3 плеери, PS5, PS4, Xbox one и повеќето системи за игри со aux порта. Спецификации : . Големина на единицата на звучникот : Qu27mm. Импеданса : 32ohm€15%. Чувствителност : 103db € 3db. Фреквентен опсег : 20-20кхз. Должина на кабелот : 1,5 м. Микрофон : еднонасочен интерфејс За Внесување микрофон : USB/ 3,5 мм.Пакетот вклучува : . 1 парчиња слушалки. 1 парчиња ОДВОЈЛИВА УСБ-контрола.

Детали

Избор на клиенти