5 компјутери FEP филм 380 x 260 x 0,15мм за Elegoo Jupiter/Photon M3 Max/Phrozen Transform/Peopoly Fenom/Shuffle XL LCD SLA DLP 3D печатач
Свеж

5 компјутери FEP филм 380 x 260 x 0,15мм за Elegoo Jupiter/Photon M3 Max/Phrozen Transform/Peopoly Fenom/Shuffle XL LCD SLA

DEN 2.33

Достапно.

【Спецификација】 : Големина : 380x260mm; Дебелина : 0,15мм; Количина : 5 парчиња. 【Трајни】 : Двете страни на овој FEP филм се покриени со заштитен филм. Отпорен на високи температури (204 ° C), хемиски отпорна, крајна нелеплива површина, УВ стабилна. 【Висока трансмисија】 : 95% светло пренесување FEP филм за ослободување, кој обезбедува висока стабилност на УВ молња, времето на лекување е пократко, подобар ефект на лекување, повисоко прецизно печатење. 【Компатибилност】 : Погодно е за голем десктоп LCD/SLA 3 D печатач како што е Фрозен трансформација/peopoly феном/Shuffle XL/Elegoo Juipter/Any Cubic Photon M3 Max 12.8-13,6 инчи. 【Инсталација】 : Лесно за инсталирање, на пакетот има лесен за следење на пакетот што ве води да го замените филмот FEP. 【Спецификација】 : Големина : 380x260mm; Дебелина : 0,15мм; Количина : 5 парчиња. 【Трајни】 : Двете страни на овој FEP филм се покриени со заштитен филм. Отпорен на високи температури (204 ° C), хемиски отпорна, крајна нелеплива површина, УВ стабилна. 【Висока трансмисија】 : 95% светло пренесување FEP филм за ослободување, кој обезбедува висока стабилност на УВ молња, времето на лекување е пократко, подобар ефект на лекување, повисоко прецизно печатење. 【Компатибилност】 : Погодно е за голем десктоп LCD/SLA 3 D печатач како што е Фрозен трансформација/peopoly феном/Shuffle XL/Elegoo Juipter/Any Cubic Photon M3 Max 12.8-13,6 инчи. 【Инсталација】 : Лесно за инсталирање, на пакетот има лесен за следење на пакетот што ве води да го замените филмот FEP. FEP Film е потрошен додаток на LCD 3 D печатачи, заменувајќи го филмот за издавање FEP на вашиот печатач може да направи повисоки цени и подобро да се печати целокупниот квалитет. Лесно за инсталирање : На пакувањето има лесен за следење на пакувањето за да ве водат преку замена на FEP листот. Компатибилен со Elegoo Jupiter/ Photon M3 Max/ Phrozen Transform/ Peopoly Fenom/ Shuffle XL 3 D печатач Спецификација : УВ Транспарентност : 95% Големина : 380 x 260mm Дебелина : 0,15мм Содржина на пакет : 5 x FEP филм за ослободување.

Детали

Избор на клиенти