Обурн воен орел банер знаме со сет на пол -знаме
Свеж

Обурн воен орел банер знаме со сет на пол -знаме

DEN 1.00

Достапно.

Полиестер. Комплетот вклучува знаме на знамето на тимот на 30 "x 40" и пол со знаме од не'рѓосувачки челик од 5 нозе со вртечки клипови и врвот на топчеста топка. Домашно знаме за банер е изработено од 2-пар 100% двостран полиестер со зашиени логоа и печатени логоа на екранот кои се гледаат и може да се читаат правилно од обете страни, горниот ракав за вметнување на знамето. Полето со знаме од 5 стапала е хром дебелина од не'рѓосувачки челик со дебелина од 0,48 мм, дијаметар од 1 инч, четири (4) навојни делови, два (2) клипови со црно вртење на знамето и вклучен е еден (1) црна ПВЦ топка, внесена. Идеално за прикажување на тимскиот дух од вашата куќа, колона, надворешни wallsидови и уникатен подарок за одмор или домаќин. Црните клипови и врвот на црната топка обезбедуваат спортски изглед за знамето на вашиот тим. Знамето со двострана куќа на банер е официјално лиценцирано и одобрено од тимот. 30 во x 40 во големина со врвен пол ракав за закачување од вашата знаме (додатоци за пол не се вклучени). 30 во x 40 во големина со врвен пол ракав за закачување од вашата знаме (додатоци за пол не се вклучени). Знамето на банер на орел во војната Обурн со сет на знамиња е идеална пакет со знаме за вашиот влезен влез за да го прикаже вашиот тимски дух. Овој пакет го вклучува вашето избрано знаме за двојно еднострано знаме за двојно еднострано куќи, заедно со цврсто пол со 5 метри од не'рѓосувачки челик. Двостраното знаме на знамето на банер мери приближно 28x40 инчи, е изработено од полиестер од 2 парчиња со зашиен лагер, е двострана екранот, има врвен пол-ракав за вметнување на вклучената лента за вртење на клипот. Должина од 60 инчи и вклучува две (2) црни клипови за вртење и еден (1) црна ПВЦ пластична топка. Исто така, столбот со дијаметар од 1 инч е изработен од подебел 0,48мм не'рѓосувачки челик, е обложена со прав, и е направен од 4 навојни завртки заедно делови за лесно поставување. Знамето е официјално лиценцирано и одобрено од колеџ и универзитет.

Детали

Избор на клиенти