Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со Wacom Intuos Art Male Glass Protector, 9H хибриден стаклен FX стаклен екран заштитник на пластика
Свеж

Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со Wacom Intuos Art Male Glass Protector, 9H хибриден стаклен FX стаклен

DEN 3.00

Достапно.

FX-хибридно-стакло пластично стакло заштитен филм од Атфоликс, ултра тенок и супер тврд, компатибилен со Wacom Intuos Art Smallthe FX-хибридно-стакло стакло заштитник целосно го редефинира предметот на заштитата на екранот благодарение на уникатниот материјален состав : развој на овој екстремно Тешко (цврстина на молив) и отпорно стакло / пластичен материјал овозможува да се произведат особено заштитници на тенок екран. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Максимална заштита на вашиот екран : Направено од најновите високо-технолошки материјали, заштитник на стаклото на пластика обезбедува оптимална заштита од гребење и извалкано. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Податоци за тенки и суперхарди- новиот стандард во заштитата на екранот! Особено ниската дебелина на материјалот на пластичното стакло заштитен филм обезбедува оптимален изглед и- и- Чувствувајте се на вашиот дисплеј. Значи, вашиот екран на допир реагира на вашиот влез како целосно незаштитен дисплеј. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. Без отстранлив. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Со неколку екрани (на пр. Внатрешни и надворешни екрани) содржат заштитен филм за секој екран. Екстремно стабилен и отпорен како резултат на цврстината од 9 H. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Цврстината, која е невообичаено висока за филмот за заштитник на екранот, тешко остава какви било шанси за гребнатини. Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибридна стаклена екранот на пластика е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Wacom Intuos Art Small. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти.

Детали

Избор на клиенти