Преносен радио транзистор на Greadio AM FM со радио -полнење со 900mAh, режим на висина/низок тон, голем звучник, моќност на наизменична струја или батерија управувана од 4 d б
Свеж

Преносен радио транзистор на Greadio AM FM со радио -полнење со 900mAh, режим на висина/низок тон, голем звучник, моќност на

DEN 798.40

Достапно.

【Нема моќ? Тоа е невозможно - знаеме дека сте загрижени за проблемот со полнење и ние тука да дизајнираме два начина за напојување на ова радио Транзистор ве ослободи од грижи. Енергијата за наизменична струја за да го вклучите кабелот за полнење (вклучен) во wallидот за да слушате цел ден дома. Ако сакате да го земете радиото AM FM надвор за кампување или пешачење, само приклучете ги батериите за мобилни телефони (не се вклучени) на грбот на работа на ова преносно радио. И, можете да ги купите батериите на кое било место, бидејќи тоа е основниот тип. 【Надграден со најдобар прием】 Опремен со долга антена и надграден чип DSP, ова преносно радио има одличен прием за да добие AM/FM станици за вас иако сте затворени, можете лесно да изберете канал на ова AM FM радио за да слушате музика , спорт и вести. Само тргнете се од метежот и врева и уживајте во вашето релаксирано радио време!. 【40 претходно поставени станици 4 Д мобилните батерии ви помагаат да носите надвор погодно, како што се кампување, риболов и работа во дворот. Преносна и удобна големината на ова преносно AM FM радио е 9,4*2,4*5,9 in и тежината е 1,74lb. Можеби мислите дека е тешко да се носи, но не грижете се, има рачка на радио АМ што го прави погодно да се изврши. Покрај тоа, копчињата на радиото управувано со батеријата се доволно големи за мелодија и индикацијата за фреквенција на скалата е јасно за да се види, што е удобно за старешината да работи. Режим со висока/ниска мелодија за слушање опремено со голем звучник од 2 W, ова преносно радио AM FM нуди 100% стерео добри звуци квалитет. Можете да изберете квалитет на високи/ниски звуци за да одговараат на вашата омилена програма. Стандардниот приклучок за слушалки од 3,5 мм ви овозможува да слушате без да ги вознемирувате другите. Совети за предупредување : 1. Никогаш не го отворајте задниот кабинет произволно за да го избегнете опасното електрично шок. 2. Запомнете да ги извадите батериите кога ја користите моќта на наизменична струја. 3. Ова радио FM не е водоотпорно. 4. Извлечете го приклучокот за наизменична струја и не користете го радиото долго време додека доаѓа грмежи.

Детали

Избор на клиенти