Kichler 49236bsl Cresleigh Outdoor, 1-светло 100 вати, црна со сребрени моменти
Свеж

Kichler 49236bsl Cresleigh Outdoor, 1-светло 100 вати, црна со сребрени моменти

DEN 278.72

Достапно.

21 1/4 "Висок x 9" широк. Тркалезната крошна е широка 4 3/4 ". Наклон таван прилагодлив. Користете една максимум 100 вати стандардна-средна база A19 сијалица (не е вклучена). Традиционална едно-светлосна светлина на отворено од колекцијата Креслиј од Кихлер. Мат црна завршница со сребрени нагласувања; Алуминиумска конструкција. Чиста сенка на стаклена вода. 21 1/4 "Висок x 9" широк. Тркалезната крошна е широка 4 3/4 ". Наклон таван прилагодлив. Користете една максимум 100 вати стандардна-средна база A19 сијалица (не е вклучена). Традиционална едно-светлосна светлина на отворено од колекцијата Креслиј од Кихлер. Мат црна завршница со сребрени нагласувања; Алуминиумска конструкција. Чиста сенка на стаклена вода. Kichler 49236bsl Cresleigh 1 светло 9 инчи црна со сребрени моменти на отворено виси приврзоци Ажуриран традиционален дизајн, 1-светлосен приврзок на отворено од Креслиј нуди поедноставен изглед со омекнати криви, допири за движење и мат црна завршница со сребрени нагласувања. Нијансите на чиста вода стакло даваат изглед на незгоден водопад - идеален за природни, надворешни поставки. Информации за брендот Бренд : Колекција Кихлер : Cresleigh SKU : 49236 BSL UPC : 783927568401 Димензии и ширина на тежината : 9,00 in. Висина : 21,25 in. Максимална висина : 95,00 in. Порака за задната плоча/Канопична ширина : 4,75 внатре. : 6.10 lb. Другите спецификации Вклучени суспензија : 72in на ланец вклучена водечка жица : 32 Дополнителни детали Комплет за наклон на таванот : N На тавански wallид монтирање Вклучено : N Инсталирајте стакло нагоре или надолу : N низок таван Адаптибилен : N На тавански wallиден монтажа Вклучен : N Дизајн информации Категорија : приврзоци за надворешни работи/лустери Заврши : Црно со сребрени нагласува стакло : Чиста вода материјал : Алуминиумски сијалици Информации за сијалици Вклучени : Без сијалица Категорија : Инката на примарна сијалица (и) : 1 x 100,00 вати E26 (Среден) А19 Напон за оценување на производот : 120 Отворено на отворено : 120 Надворешно отворено Оценка : Погоден за влажни локации Оценка на безбедноста : Цетлус наведен влажна.

Детали

Избор на клиенти