Bizben Aidemei 5d DIY дијамантски сликарство Божиќен подарок пејзаж зимски снег мозаик дијамантски вез домашен крст -бод сет налепница на wallидови од 12x16 инчи
Свеж

Bizben Aidemei 5d DIY дијамантски сликарство Божиќен подарок пејзаж зимски снег мозаик дијамантски вез домашен крст -бод сет

DEN 254.40

Достапно.

Премиум квалитетен платно : платното е изработено од висококвалитетна масло крпа, која е издржлива, водоотпорна, влажна доказ и без брчки. Во исто време, специјалниот силен лепак се користи за покривање на платното, така што дијамантите нема да паднат откако ќе се притиснат на платното. 5 D Diamond Paintingis Совршен за украсување на вашата дневна соба, спална соба, канцеларија, ресторан, бар или каде и да сакате да одговарате на различен стил на декорација. И тоа е совршен подарок за роденден и. Чекори за производство на DIY - Прво, ставете ги соодветните обоени дијаманти во пластична лента; Второ, нежно тресете ја фиоката за да ги обезбедите заедно; Трето, излупете го заштитниот филм на глина, а потоа притиснете го крајот на пенкалото во глината и ставете го дијамантот на лепливото пенкало; и потоа прикачете ги дијамантите на соодветните броеви и букви. Секој комплет за сликање со дијаманти доаѓа со сè што ви треба за да започнете! Јас Премиум со лепило со целосна лепило со печатена легенда, вежби со дијаманти од 5Д во етикетирано пакување, 1 дијамантски апликатор пенкало, 1 восок за да соберам дијаманти со помош на пенкало за апликација и 1 фиока за држење дијаманти. Ние се стремиме да се осигураме дека сите наши клиенти се целосно задоволни, доколку ви недостасуваат дијаманти или наидете на други проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време, ќе дадеме се од себе за да ги решиме проблемите за вас. Забележете дека целосното сликарство со дијаманти не ја вклучува рамката. Тоа е само валано платно. Ве молиме, не ставајте ги дијамантите во место каде децата можат лесно да пристапат, за да избегнат да бидат проголтани од нив.

Детали

Избор на клиенти