XJIM Industrial DIN Rail Префрлување на електрична енергија DR-15 15W единечен излез 5V 12V 24V AC до DC Конвертор на прекинувач за напојување 110/240VAC
Свеж

XJIM Industrial DIN Rail Префрлување на електрична енергија DR-15 15W единечен излез 5V 12V 24V AC до DC Конвертор на прекинувач

DEN 1.00

Достапно.

Модел : ДР-15. Енергија : 15 W, влезен напон : 110/220 VAC. Метод на заштита : Преоптоварување, над-напон, краток спој. Излезен напон/струја : 5 V/2.4 A 12 V/1.25 A 24 V/0,63 A. Димензии : 93*56*25мм. Производите за снабдување со електрична енергија за напојување се користат во индустриска контрола на автоматизација, опрема за научно истражување, LED осветлување, опрема за индустриска контрола, опрема за комуникација, опрема за електрична енергија, инструментација, медицинска опрема, полупроводливо ладење и греење, прочистувачи на воздухот, електронски фрижидери, течни кристални дисплеи , LED светилки, производи за аудиција, мониторинг на безбедност, компјутерски случаи, дигитални производи и инструменти и други полиња. Спецификација на име : железнички преклопување електрична енергија за напојување : DR-15 Power : 15 WINPUT напон : 110/220 VACOUTPUT напон/струја : 5 V/2.4 A 12 V/1.25 A 24 V/0.63 Adimensions : 93*56*25 MMin Stallation Метод : Installation Rail Installation Adbutable Напон : ± 10%Метод на заштита : Преоптоварување, над-напон, вклучен пакет со краток спој 1pcs × прекинувач за напојување.

Детали

Избор на клиенти