USB 3.0 Надворешен Двд Цд Режач Пренослив Оптички Погон За HP Павилјон X360 X 360 15t 14t 11 13 14 15.6 Инчен 2-во-1 Кабриолет Лаптоп, ДВОСЛОЕН 8X ДВД+ - R RW Двд-RAM Писател Плеер Нов Во Кути
Свеж

USB 3.0 Надворешен Двд Цд Режач Пренослив Оптички Погон За HP Павилјон X360 X 360 15t 14t 11 13 14 15.6 Инчен 2-во-1 Кабриолет

DEN 367.84

Достапно.

Не е потребен погон и надворешна моќност. Тоа не е само читател, туку и писател / препишувач / режач за вашите компјутери. €Напојувано ОД USB 3.It идеален е ЗА APPLE / DELL / SONY / SAMSUNG / ASUS / ACER / HP и други брендови лаптопи, ултрабук, КОМПЈУТЕР или десктоп што без хардвер за возење. 1/10, Линукс, сите верзија Мек ОС систем. Поддржува Приклучок и игра, лесен за употреба.0 двд-уредот е совршен придружник за компјутери без внатрешен диск. 0 и наназад компатибилен СО USB2.6 или погоре system. Компатибилен СО USB3. Не поддржува ТВ, автомобилски плеер, Chromebook и таблет без Прозорци. Ја ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА ЗА ПРИКЛУЧУВАЊЕ и РЕПРОДУКЦИЈА, не е потребен погон и надворешна моќност. Тип : 8х Двд Горилник Вчитување : Фиока-Вчитување Домување Материјал : Пластична Боја : Црна нето димензии : 142мм х 18,8 мм х 140мм Нето Тежина : 290гр Бруто Тежина : 400гр Гаранција : 1 Година Спецификација На Производот Брзина На Читање (макс. Дозволете ви да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музички диск.) ДВД : 8х, ЦД : 24х бр> Напиши Брзина ДВД-Р : 8х, ДВД+Р : 8х ДВД-Р-ДЛ : 6х, ДВД+Р9 : 6х ДВД-R : 6х, ДВД+R : 8х ДВД-РАМ : 5х ЦД-Р : 24х, ЦД -W : 16х. Наназад компатибилен СО USB 2. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Поддржете ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-R, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ВЦД дискови. 0, што ви носи побрза брзина на пренос на податоци (до максимум 5 Gbps) и стабилни перформанси со силна толеранција на дефекти. Доаѓа со стандард со копче за исфрлање, така што никогаш не треба да се грижите дали вашиот диск ќе се заглави во овој надворешен оптички диск ЦД/ДВД. Црна боја кариран дизајн на шаблон за проверка, доволно модерен, отпорен на лизгање, отпорен на прашина и надворешен отпорен на гребење. Нето тежината е 0,64 килограми (290 гр), 0,74" (18,8 мм) во висина. Само приклучете го во ВАШАТА USB порта и двд-уредот ќе биде откриен.0 ® СИСТЕМИ и УРЕДИ СО ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ ● овој надворешен диск е добро компатибилен СО 98 SE / ME / 2003 / XP / Vista / Win7 / Win8 / Win10 / Linux, os 8.Изберете Бесплатна Испорака : Околу 10 Дена До Американската Континентална адреса преку USPS по испораката. Ние ја негуваме вашата доверба, ве молиме слободно контактирајте не.

Детали

Избор на клиенти