Микаса Дафни 65 - Парче 18/10 Нерѓосувачки Челик Комплет Со Прибор За Сервисирање, Услуга за 12
Свеж

Микаса Дафни 65 - Парче 18/10 Нерѓосувачки Челик Комплет Со Прибор За Сервисирање, Услуга за 12

DEN 3.00

Достапно.

Овој комплет за рамни садови од 65 парчиња, услуга за дванаесет, вклучува (12) секој : вилушка за вечера, вилушка за салата, нож за вечера, лажица за вечера и лажичка. Вклучен е и (1) секој : лажица, прободена лажица, ладна вилушка за месо, шеќерна лажица и нож за сервирање путер. Изработен од нерѓосувачки челик 18/10, овој комплет ќе се спротивстави на строгоста на секојдневната употреба. Безбедна машина за миење садови. Доживотна ограничена гаранција. Од 1898 Година, Меѓународното Сребро се гордее со изработката на висококвалитетни сребрени и челични садови во шик, но сепак некомплицирани поставки за маса со чисти, класични, безвременски дизајни. Овој Комплет За Рамни Садови дафне има класичен дизајн на рачката, кој ќе оди со секое поставување на масата. Изработен од нерѓосувачки челик со супериорен квалитет 18/0, овој комплет ќе се спротивстави на строгоста на секојдневната употреба. Безбедна машина за миење садови. Овој комплет од 65 парчиња, услуга за дванаесет, вклучува по 12 : вилушка за вечера, вилушка за салата, нож за вечера, лажица и лажичка за вечера, како и по 1 од секоја : лажица, прободена лажица, ладна вилушка за месо, нож за сервирање путер и шеќерна лажица. Прекрасно поставената трпеза е глетка за гледање и традиција почитувана од времето. Без разлика дали сакате да го направите секојдневното јадење извонредно или да создадете единствен пејзаж за маса за специјален настан, поставувањето на вашата маса со рамен софтвер Микаса ќе направи впечатлив додаток на вашето искуство за јадење. Достапни во широк спектар на обрасци и завршетоци, карактеристичните колекции на рамни садови На Микаса совршено ќе се координираат со вашиот прибор за јадење Микаса.

Детали

Избор на клиенти