Фондации на ЕНЕСКО ФОЛАНГ АНГЕНГ ФИГУРИНА, 4,72 инчи, повеќебојни
Свеж

Фондации на ЕНЕСКО ФОЛАНГ АНГЕНГ ФИГУРИНА, 4,72 инчи, повеќебојни

DEN 368.00

Достапно.

Фигура на ЕНЕСКО Ангел : Од колекцијата Фондации. Дизајн : Карактеристики пораки во врежан стил што гласи „Што и да правите, каде и да одите, ангел чувар ќе ве гледа над вас“. Комплетно извајана : од висококвалитетен материјал за текстуриран смола. Прецизно обоени : и детално опишано со пенливи кристални акценти. Димензии : 2,56 "L (6,5 см) x 1,97" W (5 cm) x 4.72 "H (11,9 см). Енеско ангелска фигура : од колекцијата Фондации. Дизајн : Карактеристики на пораки со врежан стил, што гласи" Што и да правите, каде и да правите, каде и да е Оди, ангел чувар ќе ве гледа ". СОДРИНА Скулптурирана : Од висококвалитетен материјал за текстура со текстура. X 4,72 "H (11,9 см). Колекцијата Фондации од Енеско се вели дека зборовите на loveубовта, верата и инспирацијата со внимателна уметност за создавање негувани парчиња за домот. Мини и прекрасни, ангелите „Гардијан“ ни се доделени на раѓање. Секој од нас има ангел што ги гледа грбот. Оваа минијатура „Ангел чувар“ е вештачки дизајнирана фигура во текстурирана смола. За нас : Енеско е посветено да носи радост секој ден. The premier global destination for high-quality giftware and home décor, our prestigious family of brands includes : Department 56 Village, Things Remembered, Foundations, Jim Shore Heartwood Creek, Disney Traditions by Jim Shore, Walt Disney Archives Collection, Disney Showcase Collection, Disney Од Брито, Пушен, дизајни од Лолита, нашето име е кал, и многу други.

Детали

Избор на клиенти