Грејс Елеје Geенски сатенски сатен наредени капаче за спиење шлаканица, свиленкаста мека мазна и стилска капа за нега на коса
Свеж

Грејс Елеје Geенски сатенски сатен наредени капаче за спиење шлаканица, свиленкаста мека мазна и стилска капа за нега на коса

DEN 271.84

Достапно.

Сатина и Рајон. Повлекување на затворање. Најдобро капаче за нега на коса : Шач (капаче за сатен) е оригиналната капаче за сатен -обложена грав. Создадено и дизајнирано од Грејс Елеја Ге во САД. Таа ја создаде шлаканицата за да помогне да ја задржите косата хидрирана и мека на допир, во кој било вид на околина. Стилска капаче за сатен е тајната зад прекрасната, здрава природна коса. Свилената капа ја штити вашата коса од кршење, осигурувајќи се дека изгледа најдобро без фриз. Здрав начин на живот : Капаците за спиење за жените помагаат да ја задржите косата навлажнета. Се грижи за вашата коса држејќи се во влагата и ја одржувате косата мазна дење или ноќ вашата коса ја задржува својата природна влага за време на вашиот ноќен сон. Капчиња со сатен изработени од мек и затегнат материјал од дрес, што го прави да работи со повеќето типови на коса и текстури. Додека ова капаче за шлаканица помага да се минимизираат штетите и кршењето. Меки ентериер : Внатрешноста на капачето за шлаканица е удобно, меко, не-абразивно ткаење што ќе ја задржи вашата коса да изгледа природно. Мекиот сатен помага да се задржи влагата во вашата коса, го елиминира кршењето додека спиете. Ја одржува вашата фризура свежа и бесплатна. Спречува затегнување, кршење и суво оштетена коса за време на спиењето. Совршено капаче за глава : средна големина 10,75 во долго со многу истегнување - 21 (опуштено) до 28 инчи (испружено). Изгледа стилски и модерен. Лесна, мека и совршена големина на капачето со лесна маичка што ја покрива целосната глава и многу удобно за носење, работи добро за употреба за време на хемо за губење на косата и кршење, исто така. Препорачливо за многу намени. Наменето за сите видови на коса : Грејс Елеј Ге Шлак Капчиња е креирана за сите видови на коса : кадрава, фризура, права, летачка, нашите капачиња ја штитат и обновуваат вашата коса. Дизајнирано од Грејс Елеје Ге, креаторот на сатенската облога / шлаканица.

Детали

Избор на клиенти