РЦ автомобил за задната оска куќиште алуминиумска легура CNC машинска обработка на куќиште за куќиште на задната оска
Свеж

РЦ автомобил за задната оска куќиште алуминиумска легура CNC машинска обработка на куќиште за куќиште на задната оска

DEN 0.33

Достапно.

Лесна тежина, мала големина, стабилна и сигурна, лесна за инсталирање и расклопување. Наменето за : ова куќиште на задната оска е специјално дизајнирано за аксијален SCX24 AXI90081 AXI00001 AXI00002 1/24 RC автомобил. Ве молиме, земете го вистинскиот како стандард. Лесен за инсталирање : комплет за куќиште на задната оска RC опремена со завртки за монтирање. Добро изработка : Куќиштето на задната оска од 1/24 со фино изработка, исклучителен изглед, одличен аналоген изглед, направете го вашиот модел ладилник за автомобили. CNC Machined : куќиштето на задната оска SCX24 CNC е изработено од алуминиумски легура материјал, тврда, светлина, CNC прецизна обработка, наместо пластични оригинали. Нашиот бренд опфаќа многу полиња, како што се спорт, велосипедизам, риболов, играчки, музички инструменти, мотоцикли, итн. Карактеристики : 1. Наменето за : ова куќиште на задната оска е специјално дизајнирано за аксијален SCX24 AXI90081 AXI00001 AXI00002 1/24 RC автомобил. Подобрете ја моќта : Можете да го ажурирате вашиот RC автомобил, да помогнете во подобрувањето на неговите перформанси и да помогнете во подобрување на моќта и точноста.Alomejor, бренд посветен на донесување подобри производи на клиенти, повеќе искуство со затоплување на срцето на клиентите и посигурно по марката за продажба на клиентите. Добро изработка : Куќиштето на задната оска од 1/24 со фино изработка, исклучителен изглед, одличен аналоген изглед, направете го вашиот модел за автомобили поладен. Мониторите не се калибрирани исто, бојата на артикалот прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлично од реалниот предмет. Можете да го ажурирате вашиот RC автомобил, да помогнете во подобрувањето на неговите перформанси и да помогнете во подобрување на моќта и точноста. Оставете грешка од 0‑1 инчи поради рачно мерење. Ви благодариме за вашето разбирање. Машини за ЦПУ : куќиштето на задната оска SCX24 CNC е изработено од алуминиумски легура материјал, тврда, светлина, CNC прецизна обработка, наместо пластични оригинали. Подобрете ја моќта : Можете да го ажурирате вашиот RC автомобил, да помогнете во подобрувањето на неговите перформанси и да помогнете во подобрување на моќта и точноста. Добро изработка : Куќиштето на задната оска од 1/24 со фино изработка, исклучителен изглед, одличен аналоген изглед, направете го вашиот модел ладилник за автомобили.11g/0,4oz Големина : Прибл.

Детали

Item Type:
Rear Axle Housing
Material:
Aluminum Alloy
Weight:
Approx.11g/0.4oz
Size:
Approx. 77x22mm/3.0x0.9in
Applicable:
for SCX24 AXI90081 AXI00001 AXI00002 1/24 RC Car. 
Package List:
1 x Rear Axle Housing :
10 x Screw:
1 x Wrench:
Note:
1. Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.:

Избор на клиенти