Xuulan Xianglaa-Motor 24V DC со висок вртежен момент мотор JGY370 Кодер со четкана Ноќта на вештерките за фини играчки, насочени со низок RPM DC мотор со двојно излез мотор за само-зак
Свеж

Xuulan Xianglaa-Motor 24V DC со висок вртежен момент мотор JGY370 Кодер со четкана Ноќта на вештерките за фини играчки, насочени

DEN 1096.00

Достапно.

Сооднос на намалување : 1/40-1000; Материјал : Метал. Големина на моторот : 76.8x32x21.5mm; дијаметар на вратилото : 6мм; Должина на вратилото : 14мм; брзина : 6-210rpm; напон : DC6/12/24 V. Различни карактеристики : Овој DC мотор има голем момент на сила, мала брзина и низок шум. Усвојување на челик со висока цврстина, добра цврстина, отпорност на влијание, квалитет на лежиште и мотор на опрема за турбо црви имаат подобрен животен век, исклучително издржлив. Апликациите вклучуваат машини за етикетирање, завеси за далечински управувач, автоматски регулатори на напон, скари, печки, машини за перење, отпадоци од ѓубре, уреди за домаќинства, машини што работат со монети, идентификатори на сметки, автоматски активирачи, машини за кафе, машини за печатење, машини за печатење и машини за печатење и сценски осветлување. Сооднос на намалување : 1/40-1000; Материјал : Метал. Големина на моторот : 76.8x32x21.5mm; дијаметар на вратилото : 6мм; Должина на вратилото : 14мм; брзина : 6-210rpm; напон : DC6/12/24 V. Различни карактеристики : Овој DC мотор има голем момент на сила, мала брзина и низок шум. Усвојување на челик со висока цврстина, добра цврстина, отпорност на влијание, квалитет на лежиште и мотор на опрема за турбо црви имаат подобрен животен век, исклучително издржлив. Апликациите вклучуваат машини за етикетирање, завеси за далечински управувач, автоматски регулатори на напон, скари, печки, машини за перење, отпадоци од ѓубре, уреди за домаќинства, машини што работат со монети, идентификатори на сметки, автоматски активирачи, машини за кафе, машини за печатење, машини за печатење и машини за печатење и сценски осветлување. Име на производот : DC Gear Motormodel : JGY370 Double излезна вратило за само-заклучување Моторен напон : 6/12/24 Vincloud : 1 мотор со пакувања.

Детали

Избор на клиенти