Капаче за спиење за кадрава коса - екстра голема свилена хауба со прилагодлива сатенска постава
Свеж

Капаче за спиење за кадрава коса - екстра голема свилена хауба со прилагодлива сатенска постава

DEN 207.84

Достапно.

Прилагодливо вклопување : Со прилагодлива еластична лента, оваа сатенска хауба обезбедува привлечна и удобна вклопување за сите големини на главата и типови на коса, осигурувајќи се дека останува на место цела ноќ. Меко и удобно : Направено од висококвалитетен сатен, оваа хауба е луксузно мека и удобна за носење, овозможувајќи ви да добиете добар ноќен сон без никаква непријатност. Заштита на косата : Сатен материјал на хаубата помага да се намали кршењето на косата, затегнување и фриз, истовремено задржувајќи ја влагата и спречува сувост. Разновидна употреба : Погоден за спиење, лежење или кое било време треба да ја заштитите косата, оваа хауба е совршена за сите типови на коса, од директно до кадрава и густа до тенка. Лесно за одржување : сатенската хауба е лесна за грижа - едноставно миење на рацете со благ детергент и сув воздух за да се задржи во врвна состојба, осигурувајќи се дека трае многу удобни и заштитни ноќи. Прилагодливо вклопување : Со прилагодлива еластична лента, оваа сатенска хауба обезбедува привлечна и удобна вклопување за сите големини на главата и типови на коса, осигурувајќи се дека останува на место цела ноќ. Меко и удобно : Направено од висококвалитетен сатен, оваа хауба е луксузно мека и удобна за носење, овозможувајќи ви да добиете добар ноќен сон без никаква непријатност. Заштита на косата : Сатен материјал на хаубата помага да се намали кршењето на косата, затегнување и фриз, истовремено задржувајќи ја влагата и спречува сувост. Разновидна употреба : Погоден за спиење, лежење или кое било време треба да ја заштитите косата, оваа хауба е совршена за сите типови на коса, од директно до кадрава и густа до тенка. Лесно за одржување : сатенската хауба е лесна за грижа - едноставно миење на рацете со благ детергент и сув воздух за да се задржи во врвна состојба, осигурувајќи се дека трае многу удобни и заштитни ноќи. Прилагодлив дизајн со широк опсег, погоден за обемот на главата на повеќето луѓе. Дишење и удобна ткаенина , Заштитете го чувствителниот скалп од пот и студ.

Детали

Избор на клиенти