Сензор за термисторот, 5PCS Термистор сензор 3Д печатач со топол крај на додатоци, комплет за додатоци, ℃ 50 до 350 ℃ Мерење на температурата, додатоци за 3Д печатач
Свеж

Сензор за термисторот, 5PCS Термистор сензор 3Д печатач со топол крај на додатоци, комплет за додатоци, ℃ 50 до 350 ℃ Мерење

DEN 2.33

Достапно.

Лесна инсталација : Со мала тежина и компактна големина, исто така, инсталацијата може брзо да се заврши за неколку минути. Ако има какви било прашања од вашите нарачки, Ве молиме слободно контактирајте не преку е -пошта, ние ќе се вратиме што е можно поскоро!. Погодно за употреба : Постојат сензори за термистор 5 парчиња, со дијаметар на главата од 5 мм и должина на главата од 15мм, што може да го замени термопарскиот тип k. Широк температура на мерна опсег на опсегот на температурата на сензорот на температурата : 100kΩ; Точност : ± 1%. Лесна инсталација : Со мала тежина и компактна големина, исто така, инсталацијата може брзо да се заврши за неколку минути. Ако има какви било прашања од вашите нарачки, Ве молиме слободно контактирајте не преку е -пошта, ние ќе се вратиме што е можно поскоро!. Погодно за употреба : Постојат сензори за термистор 5 парчиња, со дијаметар на главата од 5 мм и должина на главата од 15мм, што може да го замени термопарскиот тип k. Широк температура на мерна опсег на опсегот на температурата на сензорот на температурата : 100kΩ; Точност : ± 1%. Спецификација : Тип на ставка : Термистор Сензор Материјал : 304 Дијаметар на не'рѓосувачки челик : приближно. 3мм / 0,12inhead должина : приближно. 15мм / 0,59intemperature Мерење : -50 ℃ ~ ~+350 ℃ Отпорност на сензорот за температура : 100kΩaccuracy : ± 1%Компатибилност : За Creality CR 10 S Pro, за Cr x, за Ender 3, за Ender 3x, за Ender 3 Pro, за Prusa i3 , за Anet E10 итн.

Детали

Item Type:
Thermistor Sensor
Head Material:
304 Stainless Steel
Head Diameter:
Approx. 3mm / 0.12in
Head Length:
Approx. 15mm / 0.59in
Temperature Measurement:
-50℃~+350℃
Temperature Sensor Resistance:
100KΩ
Accuracy:
±1%
Compatibility:
For Creality CR 10S Pro, for CR X, for Ender 3, for Ender 3X, for Ender 3 Pro, for Prusa I3, for Anet E10 etc.
Package List:
5 x Thermistor Sensor:

Избор на клиенти