2 парчиња шарена шема на пеперутка Работна капа со копче, држач за конска опашка и џемпери
Свеж

2 парчиња шарена шема на пеперутка Работна капа со копче, држач за конска опашка и џемпери

DEN 3.33

Достапно.

100% полиестер.  [Материјалот] Хируршката капа е правење на полиестер што може да се дише, што е лесен и удобно. Мекиот џемпер со третман на влага ќе ја апсорбира целата пот за да го задржи челото свежо и удобно, пријателски расположен за долгогодишна работа во текот на летото. А копчињата се пластични .  [Прилагодлива големина] Еластичната лента на задната страна ја прави нашата работна капа лесна за носење и одговара на која било форма на главата, работната капа нема да ве натера да чувствувате непријатност дури и да е затегната. Нема повеќе прекин на косата за време на долгите часови на работа .  [Дизајн со копче] Буфантните капи со копчето околу увото од страната на увото може да го врзува јажето на маската, да го оживее товарот на увото .  [Добро прилагодување] Унисекс големина, оваа капа на медицинска сестра има шапка од медицинска сестра има шапка од медицинска сестра има капа на медицинска сестра има капа од медицинска сестра има капа на медицинска сестра има капа од медицинска сестра Одлична еластична Bandagageon Backside and Design Design, можете едноставно да ја прилагодите затегнатоста за да се вклопи во различни форми на главата и типови на коса на мажи и жени .  [Бои] различни бои за да изберете со висококвалитетна техника за боење, не згаснувате. нас, фотографиите што ги интересирате да ги направите вашите уникатни копчиња капа, што е модерно и да ве задржи добро расположение во работните денови. Стил : Унисекс Работен капа Материјал : Полиестер за дишење, памучна крпа, пластична големина на копчето : Прилагодлива големина, Соодветна сезона : Сите сезони Боја : разнобоен пол : жени и мажи користат : За да спречат влакната да паѓаат во различно работно опкружување, погодно за разни потреби . Лесно миење за миење садови, исто така, може да се измие со ладна вода и благ детергент. Дизајн за добро прилагодување на еластичен завој на задната страна за прилагодување. Пакет : Вклучувајќи 2 капи со копчиња за пакувања.

Детали

Избор на клиенти