Земјоделство за наводнување на капка по капка за наводнување на капката за наводнување 16мм капна лента 10/15/20/30см простор натопено црево
Свеж

Земјоделство за наводнување на капка по капка за наводнување на капката за наводнување 16мм капна лента 10/15/20/30см простор

DEN 0.67

Достапно.

Долгиот турбулентен канал што тече го прави нивото на просечно истекување на вода добро. Време на екструдирање и заварување, без цвест, без рабови, намалување на можноста за пукање како голем притисок. Различните дијаметри и дебелината на wallидот се погодни за различното земјоделско земјиште. Има одредена компензација, подолга должина на ширење. Протокот на проток и растојанието помеѓу капчињата се прилагодливи. Долгиот турбулентен канал што тече го прави нивото на просечно истекување на вода добро. Време на екструдирање и заварување, без цвест, без рабови, намалување на можноста за пукање како голем притисок. Различните дијаметри и дебелината на wallидот се погодни за различното земјоделско земјиште. Има одредена компензација, подолга должина на ширење. Протокот на проток и растојанието помеѓу капчињата се прилагодливи. Drip tape Diameter 16mm Material : PVCColor : Black Type : Garden Hose Reelspecification:10cm space,15cm space,20cm space,30cm space Length : 20m/65.6ft, 40m(2x20m)/131.2ft, 80m(4x20m)/262.4ft Note : For ease of use и пакување, производот е исечен на должина од 20 метри. Спецификациите од 40 метри и 80 метри се сите сегментирани амбалажа, а не комплетно. Ве молиме разберете дека! , зеленчук, овошни дрвја, индустриски дрвја и така воведување на Онбриф : Високо-fidenlity Деградирајте го девијацијата многу мала. Постојат многу дупки за филтрирање на влезот, така што има силни антистопи. Долгиот канал што течеше, го прави нивото на просечно истекување на вода добро. Време на екструдирање и заварување, без цвест, без рабови, намалување на можноста за пукање како тежок притисок. Различните дијаметри и дебелината на wallидот се погодни за различното земјоделско земјиште. Има одредена компензација, подолга должина на ширење. Протокот на проток и растојанието помеѓу капките се прилагодливи. Дупките за засилување со машина за да формираат вода за вода до коренот на косата или да влезат во проток на проток, запирајќи ги капените пакувања : 1* Белешки за црево : 1. Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметот може да варира малку од сликата.2. Ве молиме, оставете разлики од 1-3 см поради рачното мерење.

Детали

Избор на клиенти