Asus Dual Nvidia GeForce RTX 3060 V2 OC Edition 12 GB GDDR6 Gaming Graphics Card
Свеж

Asus Dual Nvidia GeForce RTX 3060 V2 OC Edition 12 GB GDDR6 Gaming Graphics Card

DEN 3.33

Достапно.

Nvidia Ampere Streaming Multiprocessors : Градежните блокови за најбрзиот, најефикасниот графички процесор во светот, сеопфатниот Ampere SM носи 2x проток на FP32 и подобрена ефикасност на електрична енергија. 2 -та генерација RT Cares : Искуство 2x Противната моќност на 1 -ви Gen RT јадра, плус истовремено РТ и засенчување за сосема ново ниво на изведба на трасирање на Реј. Тензорски јадра од 3 -та генерација : Добијте до 2x проток со структурна реткост и напредни алгоритми на АИ како што се DLS. Сега со поддршка за резолуција до 8к, овие јадра даваат масовно засилување на перформансите на играта и сите нови можности за АИ. OC режим : Зголемување на часовникот 1867 MHz (OC режим)/ 1837 MHz (режим на игри). Дизајнот на вентилаторот на аксијално-технологијата има помал центар за вентилатори кој олеснува подолги лопати и бариерален прстен што го зголемува надолу притисокот на воздухот. Dual-RTX3060-O12 G-V2. Dual-RTX3060-O12 G-V2. Одликувајќи се со најновата архитектура Nvidia® Ampere, Asus Dual Ge Force RTX ™ 3060 осигурува динамична термичка изведба со широка компатибилност. Напредни решенија за ладење од предводници на графички картички-вклучувајќи два вентилатори на аксијално-технологијата за максимизирање на протокот на воздух до „Heatsink“-се спакувани во картичката со 2 слот, давајќи поголема моќност на помалку простор. ASUS Dual Ge Force RTX 3060 V2 OC Edition со двајца моќни вентилатори на аксијално-технологијата и дизајн со 2 слот за широка компатибилност.

Детали

Избор на клиенти