Нолитој 3 парчиња украс за украси за украсување Фестивал на фестивал: празно полистирен украси проекти, пенато, фаворизираат облици уметности за животински реквиз?
Свеж

Нолитој 3 парчиња украс за украси за украсување Фестивал на фестивал: празно полистирен украси проекти, пенато, фаворизираат

DEN 987.20

Достапно.

Пена. DIY топки : Бела пена за моделирање на полистирен пена- уникатната форма на животни е фаворизирана деца, погодна за сите видови на детски собири. Занаетчиски блок од пена : Големината е исправна, погодна за декорација дома, многу практично за употреба. Свадба украс : Одличен додаток на вашите уметности и занаети, исто така, и одличен за скулптури или слики. Лесно за сликање и лесен за работа со!. Бела пена : Големината е исправна, погодна за декорација дома, многу практично за употреба. Занаетчиската пена може да се примени на уметнички проект, DIY занаети, сликарство, детска уметност класа. Полистирен : правејќи ги вашите украси, приврзоци, wallидни украси, има широк спектар на употреба. Пакетот вклучува 3 x карактеристики на моделот DIY - Големина : 25.00x16.00x16.00cm/9.82x6.29x6.29inch занаетчиски пена. - Украсете со панделки, свилени цвеќиња или други ситници за да го создадете вашиот омилен аранжман за рози. - Материјал : во форма на пена. - Боја : Бело моделирање. - Може да се користат графити за боја, и само уживајте во времето на родител-дете со деца Божиќни украси. - Ова е формирано на едно парче, а готовите производи се прекрасни цвеќиња кои уредуваат пена. - Ве молиме, оставете ја вашата имагинација да работи со немири и да создаде нешто задоволувачко форма. - правејќи ги вашите украси, приврзоци, wallидни украси, има широк спектар на употреба на моделот за аранжман на цвеќиња. , можете да направите украси со леснотија, погодни за правење какви било занаети што можете да ги замислите. Блок од пена од пена за вашите забави.

Детали

Избор на клиенти