Ortovox 185 Rock'n'Wool долг ракав за мажи | Дополнителен мек мерино волна база за зимско турнеи, скијање и сноубординг
Свеж

Ortovox 185 Rock'n'Wool долг ракав за мажи | Дополнителен мек мерино волна база за зимско турнеи, скијање и сноубординг

DEN 960.00

Достапно.

Затоа Ортококс го иницираше ветувањето за волна Ортококс (OWP) како свој стандард на волна. Волна може да апсорбира повеќе од 35% од сопствената тежина во влагата (без да се чувствува влажна на допир). 100% волна. Ултра фиберните влакна се чувствуваат свилени против нашата кожа, бидејќи тие работат напорно за да ја избришат потта и забавата што доаѓа со тоа, држејќи нè пријатно свежо од првата линија до последен. Ажуриран нов изглед : Сплит, асиметричен дизајн и светли бои со мулти-обоено изопачено предиво се свежо ажурирање на нашиот класичен долг ракав. Како ние слојот може да биде разликата помеѓу еднократно-чудењето до денот на уништување на задните чинии, поради што започнуваме со 185 Rock'n'N'Wool. Нашата мерино волна потекнува од строго набудувани, етички фарми за овци. Повлечете го затворањето. Извиткан во повеќе бои и мешани обрасци, дизајнот природно се движи од планина до паб. 100% волна. Дополнително меко и топло : Долгиот ракав од 185 Rock'n'Wool е изработен од без чешање 100% девица мерино волна, што е екстра мека поради финост од 19 микрони и ве одржува топло кога времето ќе се лади. Изградена со волна без малезирање од среќните овци од Мерино на етичките Тасмански фарми, овој врв има зачувување на идеални услови во неговото јадро. Повлечете го затворањето. Неутрализирање на мирис : Со волна од Мерино, можете да се снајдете со само неколку предмети облека, дури и на планинските пешаци кои траат неколку дена. Ако амбиенталниот воздух е топол, влагата се суши побрзо, што резултира во оваа освежувачка испарувачка ладност. Регулирање на влагата : Фреринг започнува со првиот слој на облека, бидејќи овој слој е клучен за функционалност. Затоа Ортококс го иницираше ветувањето за волна Ортококс (OWP) како свој стандард на волна. Приближната тежина е 192 G (6,7oz). Регулирање на влагата : Фреринг започнува со првиот слој на облека, бидејќи овој слој е клучен за функционалност. Ако амбиенталниот воздух е топол, влагата се суши побрзо, што резултира во оваа освежувачка испарувачка ладност. Заштитата на луѓето и животните е централниот фокус на сите активности на Ортококс. Ажуриран нов изглед : Сплит, асиметричен дизајн и светли бои со мулти-обоено изопачено предиво се свежо ажурирање на нашиот класичен долг ракав. Заштитата на луѓето и животните е централниот фокус на сите активности на Ортококс. Неутрализирање на мирис : Со волна од Мерино, можете да се снајдете со само неколку предмети облека, дури и на планинските пешаци кои траат неколку дена.

Детали

Избор на клиенти