LetShuoer D13 Custom Dynamic Dynamic Drivent Monitor, Dlc Diaphragm Hifi in-or-or-orphone iems со дизајн на двојна празнина
Свеж

LetShuoer D13 Custom Dynamic Dynamic Drivent Monitor, Dlc Diaphragm Hifi in-or-or-orphone iems со дизајн на двојна празнина

DEN 1904.00

Достапно.

Ергономскиот дизајниран динамичен возач IEM : Ергономскиот дизајн на шасијата Let Shuoer D13 и вградената кука за уво носи понатамошно носење удобност. Со намалување на импедансата на спроводникот, носи појасни и пооргански перформанси на среден опсег. Има тесен бас, јасни миди и треперливи височини без да предизвика замор. Одделна акустична комора-Релативно затворениот простор ефикасно го изолира мешањето на надворешните фактори, донесувајќи чисто чувство за слух.Прилагодено динамичен возач со голем дијаметар од 13мм : Најзначајна карактеристика на D13 е тоа што има профил со мазно звук, заради големиот DLC дијафрагма и N52 неодимиумски магнети. Спецификација : Чувствителност : 105+1d B Искривување : 0,1 6%+0,1 Импеданса : 16Ω Конектор : 0,78 2pin Фреквенција Одговор : 20- 20k Hz Jackек : 3,5 mm / 4,4 mm Материјал за шасија : Процес на производство на алуминиум : CNC Diaphragm Материјал : DLC / Diamond-Like Дијаметар на возачот на јаглерод : 13 mm Изградба на возач : високо изведување N52 Neodymium филтри : Трескавички млазници за подесување на кабел : 0,05мм * 216 нишки од бакар со висока чистота. Тоа е иновативен динамичен возач R&D и произведен од Акустичниот тим Шуер. Одделна акустична комора-Релативно затворениот простор ефикасно го изолира мешањето на надворешните фактори, донесувајќи чисто чувство за слух. Голема радост е да се истражи забавата што ја носи толку неверојатен динамичен возач. Ергономскиот дизајниран динамичен возач IEM : Ергономскиот дизајн на шасијата Let Shuoer D13 и вградената кука за уво носи понатамошно носење удобност. Научниот дизајн може ефикасно да го намали негативниот притисок во увото, со што ќе се подобри долгогодишниот замор на слушање. Рачно изработено монокристален бакар од 4-јадрен 216 влакна : Кабелот на Letshuoer D13 е специјално направен за да ја задоволи потребата на loversубителите на музика за различни музички жанрови. Динамички двигател на дијафрагмата во форма на дијамант (DLC) : профил со голема јачина што ги елиминира несаканите искривувања додека е лесен во исто време, што резултира во брз преоден одговор. Прилагодено динамичен возач со голем дијаметар од 13мм : Најзначајна карактеристика на D13 е тоа што има профил со мазно звук, заради големиот DLC дијафрагма и N52 неодимиумски магнети. Научниот дизајн може ефикасно да го намали негативниот притисок во увото, со што ќе се подобри долгогодишниот замор на слушање. Има тесен бас, јасни миди и треперливи височини без да предизвика замор.

Детали

Sensitivity:
105+1db
Distortion:
0.1 6%+0.1
Impedance:
16Ω
Connector:
0.78 2pin
Frequency response:
20- 20kHz
Jack:
3.5mm/4.4mm
Chassis material:
Aluminum
Production process:
CNC
Diaphragm material:
DLC / Diamond-Like Carbon
Driver diameter:
13 mm
Driver construction:
High performing N52 neodymium
Filters:
Swappable treble tuning nozzles
Stock cable:
0.05mm * 216 strands of high purity copper

Избор на клиенти