Склопни отпорни на готвачи на мажите Стико, професионални чевли за работа што не се лизгаат со отвори за воздушни отвори за градинарска медицинска сестра во рестор
Свеж

Склопни отпорни на готвачи на мажите Стико, професионални чевли за работа што не се лизгаат со отвори за воздушни отвори за

DEN 3.33

Достапно.

Ortholite единствен. Стико чевлите работат големи : за привлечно и соодветно вклопување, ве молиме, со големина на чевлите Стико, бидејќи тие работат со една големина поголема. На пример, ако сте со големина 9, изберете нè 8 за најдобро вклопување. За полабава, поголема вклопување, изберете ја вистинската големина на чевли. На пример, ако сте со големина 9, изберете нè 9 за лабава вклопување. Технологија отпорна на лизгање : Опремена со нанотехнолошка керамичка анти-лизгачка технологија, надворешните страни на stico се направени од керамички прав и гума. Овие надворешни страни се отпорни на лизгање, отпорни на нафта и имаат голема издржливост на абразија. Перформансите против лизгање не ја губат функцијата дури и мелење на надворешната страна. Абразија и издржливост : Надворешните се направени со технологија отпорна на абразија (NBS) кои ги опремуваат чевлите Стико со голема отпорност на нафта, се лизгаат и имаат голема издржливост или абразија. Чевлите не се деформираат лесно со штетни материи и имаат супериорен зафат на мрсни површини. Нашите чевли генерално траат до 3 години. За сите занимања : Како безбедносен чевли, чевлите отпорни на лизгање на Стико се прават специјално за луѓето во работни средини со цел да се спречи лизгање, паѓање и други слични повреди. Идеално за готвачи, медицински сестри, градежни работници, фабрички работници, градинарство и многу повеќе. Може да ги носат и мажите и жените. Лесни и удобни : отворите за воздух што се наоѓаат на страните на затнувачите создаваат максимална циркулација и дишење. Направени од издржлива мешавина од високо-одделение EVA и гума, овие влечки се екстремно лесни, флексибилни и лесни за носење. Ергономската платформа и широкото вклопување низ прстите овозможуваат часови удобно носење на работа.

Детали

Избор на клиенти