Ansnal Commercial Hot Fudge Suler, 1600W сирење сос за потопла пумпа за пумпа, 2 мрежи од не'рѓосувачки челик потопла чоколада загреана пумпа за топол путер од карамел
Свеж

Ansnal Commercial Hot Fudge Suler, 1600W сирење сос за потопла пумпа за пумпа, 2 мрежи од не'рѓосувачки челик потопла чоколада

DEN 0.67

Достапно.

【Премиум квалитет】 Овој диспензерот за топла фудж прифаќа не'рѓосувачки челик од храна, со четкана површина. Сите делови што се допираат со храна се изработени од 304 не'рѓосувачки челик. 【Голем капацитет 【Голем капацитет 【Лесен за ракување】 Пумпата за сос од сирење е дизајнирана со ротирачко копче за лесно прилагодување на температурата. Со температурен опсег од 30-100 ℃ (86-212 ℉). Тој е дизајниран да ги задржи вашите најпопуларни препарати или мирудии топли и подготвени за сервирање .; 【Широка апликација】 Топлиот топол потопла со пумпа може да се користи на топење на стопен путер, фудг, сирење, карамела, путер со топинг, чили, фондан. Широко користени во ресторани за брза храна, кантини, закуски станици, итн .; 【Лесно чистење】 Топлото потопло, со единствена и компактна структура, е лесно да се собере, што го олеснува неговото лесно чистење.

Детали

Избор на клиенти