Cubitron II Чист диск за пескарење 360L, прицврстување на филмот, кука и јамка, алуминиум оксид, дијаметар од 3 ', G400 Grit, 20888
Свеж

Cubitron II Чист диск за пескарење 360L, прицврстување на филмот, кука и јамка, алуминиум оксид, дијаметар од 3 ', G400 Grit,

DEN 960.00

Достапно.

Опрема - Машини : Случајни орбитални сандери. Тип на прицврстување : Хук. Намалувањето на прашината е полесно од кога и да било со чисти дискови за пескарење. Во исто време, поддршката на филмот обезбедува блиска толеранција , конзистентна завршница, што го прави добар избор за апликации како што се поправки на места, пластични делови за пескарење, пердуви на боја на дефекти или пескарење автомобилски буквар. Отпорен на оптоварување. Цврстата поддршка на филмот обезбедува трајност потребна за високо-продукција, а неговата одлична отпорност на раб со кинење го зголемува животот на дискот над дисковите со стандардни резерви на хартија со тежина. Минерален тип : алуминиум оксид. Долг живот. Чист диск за пескарење 360 L доаѓа во низа оценки за разни апликации од фино пескарење до завршна обработка. Издржливата поддршка на филмот е отпорна на солзи и обезбедува блиска толеранција, конзистентна завршница. Тип на палто : Отворен палто. Брендот 3М, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет и вредност. Поради својата брза намалена стапка, цврстина и јачина, таа се користи широко во апликациите за мелење, покрај апликациите за пескарење и завршна обработка. Алуминиум оксид е погоден за широк спектар на материјали и во обработка на дрво и во метал, вклучително и железни легури. Денес компанијата, од седиштето во Свети Пол, Минесота, им служи на индустриски и трговски клиенти и потрошувачи во скоро 200 земји. Конструиран на поддршка на филм. Материјал за поддршка : Филм. Алуминиум оксид е популарен избор кај индустриските професионалци заради неговиот брз намален и долг живот. Изградбата на отворено палто помага во намалувањето на оптоварувањето и обезбедува поагресивно намалување. Боја : Виолетова. 3М нуди целосна линија на кукички дискови во стилот на кука и јамка за работни простори каде што дисковите поддржани од лепило може да станат загадени од прашина, нечистотија или остатоци од летање. Опис на производот Алуминиум оксид, отворен палто, кукички диск со прецизен дизајн на повеќе дупки за подобрена екстракција на прашина. Форма на производ : Диск. Тие често се користат во апликации каде дискот од 3 M ™ Stikit ™ може да биде премногу агресивен, бидејќи кукавичките дискови имаат тенденција да остават пофини завршни објекти отколку дисковите поддржани од лепило. Апликација : AOEM Finish Prep/Поправка, поправка/израмнување на дефекти, орбитално пескарење.

Детали

Избор на клиенти