MEMZI PRO 32gb Мемориска Картичка Компатибилна/Работи Со Samsung Galaxy A90 5G, A70, A60, A50, A40, A30, A20e, A20e, A10e, A10s, A10 Мобилни Телефони - 90mb/S Класа 10 Микро SDHC Со Sd Адаптер
Свеж

MEMZI PRO 32gb Мемориска Картичка Компатибилна/Работи Со Samsung Galaxy A90 5G, A70, A60, A50, A40, A30, A20e, A20e, A10e, A10s,

DEN 396.80

Достапно.

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 90 MB/s* додека се среќавате UHS-I / UHS-1 (ултра Голема Брзина 1) спецификација од класа 1 - Мемзи Про мемориските картички Се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање и репродукција на видео дури И При Full HD (1920 X 1080 P). Чувајте повеќе апликации, слики, музика, игри и видео од кога било досега. Работи брилијантно со најновите Паметни Телефони, Фаблети, Таблет Компјутери, Дигитални Фотоапарати и HD Камери. Мемзи Про мемориските картички се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање и репродукција на видео дури и Со Full HD (1920 X 1080 P). Вклучен Адаптер SDHC. Мемзи Про микро сд мемориските картички се достапни ВО 8gb, 16gb, 32 GB, 64 GB или 128gb капацитети. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување и поддржано со 5-годишна гаранција За размена На Мемзи. Memzi Pro микро мемориските картички се идеални за употреба со сите Паметни Телефони, таблет КОМПЈУТЕРИ, Дигитални Фотоапарати, HD Камери и сите Други Дигитални Уреди што можат да користат Микро Sdhc Мемориски Картички. Со класа 10 uhs-I / UHS-1 спецификација и до 90mb / s* брзини на пренос тие се дизајнирани да се користат таму каде што брзите мемориски картички се клучни, снимајќи Слики со Висока Резолуција и Целосно HD видео додека обезбедуваат непречена репродукција на видео без никакво заостанување или испуштени рамки. Идеално ако ви треба мемориска картичка Со Високи Перформанси за Вашиот Паметен Телефон, Фаблет или Таблет КОМПЈУТЕР. Значи картичката може да се користи во различни дигитални уреди доаѓа со SD адаптер Со Целосна Големина во кој можете да ја слотирате вашата микро sdhc картичка, а потоа за возврат адаптерот во други уреди кои имаат слот ЗА SD картичка со целосна големина. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување Овие Мемзи Про мемориски картички Се Сосема Нови и доаѓаат поддржани од нашата 5-Годишна Гаранција. * Брзина на пренос ДО 90 MB/s (брзина на запишување помала), врз основа на внатрешно тестирање; перформансите може да бидат помали во зависност од уредот домаќин. За да обезбедите компатибилност, препорачуваме вашиот уред да ја има инсталирано најновата верзија на софтвер или фирмвер.

Детали

Избор на клиенти