6во производител на тортилја роти производител машина чапати производител тортилја прес тортилја шпорет
Свеж

6во производител на тортилја роти производител машина чапати производител тортилја прес тортилја шпорет

DEN 351.84

Достапно.

6-инчен печат за тортилја прави тортиљи, колачи наан, палачинки, печени и друга рамна храна. пресата за тортилја е изработена од алуминиумска легура и е исклучително издржлива, со заоблена мазна површина што ќе ви овозможи да создавате совршена тортилја секој пат. Пресата за тортилја е отпорна на ' рѓа и издржлива, бара само плакнење вода и е лесна за употреба. Алуминиумската рака обезбедува голема моќ за притискање тесто, правејќи тортиљи, бурито и емпанади со леснотија. производителот на тортилја има димензии 8,7 х 6,3 х 2 инчи и тежи 1,6 килограми; можете да направите тортиљи од 6 инчи, палачинки. Печатот за тортилја е лесен за употреба. Ставете хартија за пергамент помеѓу преси за тортилја. Ставете ја топката од тестото до шарката и нежно притиснете. Ако треба да присилите и тестото ќе ви биде премногу тврдо, додадете мала количина вода. Конечно, кога ќе ја излупите пергаментната хартија, излупете ја нежно. Совет : Користете тенџере или голема тава. Избегнувајте да немате простор за маневрирање со стругалката.

Детали

Избор на клиенти