Старет Долг Дострел Тубуларна Внатре Микрометар Со Изолирани Држач Прачка, Никел Обложени Финиш, Стврднат И Земјата Наковални-32-57 Опсег, .001 Дипломирање - 121аз
Свеж

Старет Долг Дострел Тубуларна Внатре Микрометар Со Изолирани Држач Прачка, Никел Обложени Финиш, Стврднат И Земјата Наковални-32-57

DEN 166.40

Достапно.

Секој сет се состои од микрометарска глава монтирана на крајот на тубуларен држач во кој мерните прачки може да се вметнат и прилагодат на саканата големина. Алатките старет се дизајнирани да бидат лесни за корисниците. Старет го постави стандардот за прецизност, квалитет и иновации, нашите производи се долготрајни и робусни со одлична услуга и перформанси. Исполнува Силни Барања-Посветени во обезбедувањето на клиентите со конзистентни и сигурни решенија, Старет го постави стандардот за прецизност, квалитет и иновации. Тубуларните внатрешни микрометри се дизајнирани за големи внатрешни мерења надвор од капацитетот на повеќето други микрометри. Се состои од микрометарска глава монтирана на крајот на тубуларен држач и прачките се прецизно дипломирани во инчи - микрометарска глава во илјадити делови од инч. Производство на долготрајни и лесни за употреба алатки кои обезбедуваат конзистентни и сигурни перформанси од 1880 година, алатките Старет се направени со највисок стандард за квалитет и изработка, произведувајќи повеќе од 5. Старет 121 тубуларните внатрешни микрометри се дизајнирани за големи внатрешни мерења надвор од капацитетот на повеќето други микрометри. Секој сет се состои од микрометарска глава монтирана на крајот на тубуларен држач во кој мерните прачки може да се вметнат и прилагодат на саканата големина.Тешки-Тубуларниот Внатрешен Микрометар Старет Е опремен со никел-обложена завршница, има прилагодливи наковални шипки, изолиран држач за прачка, лесни прачки и држачи изработени од цврсти челични цевки и сатен-хромирана завршница на површините за читање на главата на микрометарот. Читањето на конечната големина во илјадити делови од инч (0,001") се добива со помош на главата на микрометарот.001") се добива со помош на главата на микрометарот. Совршен Додаток-Се Користи во широк спектар на индустрии како суштински дел од обработката на метали и обработката на дрво, алатките Старет можат да се користат во различни апликации и нуди неспоредлива услуга со извршување како ниедна друга. Стврднати И Мелени Наковални-тубуларната доаѓа со стврднати и мелени наковални. Без разлика дали сте искусен професионалец или аматер кога станува збор за подобрување на домот, нашите алатки се практични и достапни. Читање на конечна големина во илјадити делови од инч (.000 различни алатки, мерачи и инструменти, обезбедувајќи фини прецизни алатки за индустриски, професионални и потрошувачки пазари ширум светот.

Детали

Избор на клиенти