Ksport BKTY240-862SO 16 8-Клипот Суперкомп Задна Сопирачка Комплет
Свеж

Ksport BKTY240-862SO 16 8-Клипот Суперкомп Задна Сопирачка Комплет

DEN 580.80

Достапно.

Тојота мр2-оем рачната сопирачка нема да функционира 90-99. Д.О. т. усогласени линии за сопирачки од нерѓосувачки челик. Машински алуминиумски капи. Загради од јаглероден челик. Висок квалитет Ksport SC1 улица сопирачки влошки. Кспорт големите комплети за сопирачки обезбедуваат крајна моќ за запирање на вашето возило. Интегрирањето на новата технологија на сопирачките во дизајнот на комплетите овозможува комплет кој високо го намалува избледувањето на сопирачките и постојано ја лади и освежува површината на влошките на сопирачките при сопирање. Овие системи за сопирање се дизајнирани за лесна инсталација со потребни минимални алатки (во повеќето апликации). Екстремниот лесен дебеломер на кспорт доаѓа во диференцијална конфигурација на отворот. Се обработува од палка за квалитет на авиони, тежи нешто повеќе од 5 килограми. секој, и има машински во заштитни жлебови за цевките на мостот. Алуминиумските клипови, заптивките со висока температура и плочите за абење на сопирачките од нерѓосувачки челик се исто така стандардни за секој дизајн на дебеломер. Спротивниот дизајн на дебеломер на клипот во голема мера го подобрува абењето на подлогата и цврстината на дебеломер над дизајнот НА ОЕМ. Линиите на сопирачките од нерѓосувачки челик го запираат проширувањето под притисок. Повеќето апликации го користат склопот на лебдечки диск од 2 парчиња, што ја намалува тежината и ротирачка и не никнува. Пловечкиот диск, исто така, ги запира термичките напрегања на екстремна топлина од искривување на дискот или вендузи на површината за сопирање. Уникатниот дизајн на слотот на роторот во голема мера го намалува бучавата од сопирањето и ги исфрла остатоците од гас и подлога побрзо од конвенционалните дизајни на слотови. Секој ротор е секогаш термички обработен и избалансиран пред пратката за најдобри можни перформанси.

Детали

Избор на клиенти