XWWDP Верние Дебеломер 600 мм Дигитален Дебеломер Микрометар Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитален Дебеломер
Свеж

XWWDP Верние Дебеломер 600 мм Дигитален Дебеломер Микрометар Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитален Дебеломер

DEN 15232.00

Достапно.

Вклучете го напојувањето откако ќе ја повлечете мерната лента , автоматско исклучување по пет минути без работа. Постојат два режими на мерење : релативно мерење и апсолутно мерење. Податоците може да бидат претходно поставени за синхронизирање на податоците за мерење. Со интерфејс за излез на податоци. Може да се претвори во метрички систем и има функција на расчистување на податоците на која било позиција. Тип : внатрешно и надворешно мерење резолуција : 0.01 mmaccapacitive мрежа трансдуцер : стакло Фиксна мрежа заштита : IP54 Display : LCDData излез : YESBattery : 3 V CR2032(не contai)Функција : Вклучување/Исклучување, нула-сет, Инч/mm, Автоматско вклучување/Исклучување, со заклучување screw Function1.Вклучете го напојувањето откако ќе ја повлечете мерната лента , автоматско исклучување по пет минути без операција2.Постојат два режими на мерење : релативно мерење и апсолутно мерење.3.Податоците може да бидат претходно поставени за синхронизирање на податоците за мерење.4.Изработени од нерѓосувачки челик тело за издржливост.5.Со излез на податоци interface.6.It може да се претвори во метрички систем и има функција на расчистување на податоците на која било позиција.За пакет1_ Дигитален дебеломер Вниманиеизбегнувајте изложеност да го ставите дебеломерот на местото каде што со повеќе прашина, избегнувајте ултравиолетово зрачење од сончева светлина и висока температура.Кога рамката на мобилниот владетел треба да биде избалансирана за да се избегне ударот на падот.Може да користи бензин или алкохол за чистење на лицето за мерење на дебеломер, електронските компоненти и телото на владетелот за да избегне контакт со која било течност.Забелешка : 1. Ве молиме Дозволете 1-3см Се Разликува Поради Рачно Мерење.2. Лесното снимање и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ.Ви Благодариме За Разбирањето.

Детали

Избор на клиенти