10 Пакување Гардероба Виси Хигроскопски Десикант Торба, Виси Плакарот Одвлажнување Кеси Процесот На Одвлажнување Може да Биде Сведок за кујна, балкон, дневна соба, ?
Свеж

10 Пакување Гардероба Виси Хигроскопски Десикант Торба, Виси Плакарот Одвлажнување Кеси Процесот На Одвлажнување Може да Биде

DEN 1.67

Достапно.

1.●Силен Ефект На Апсорпција На Влага● : Оваа висечка хигроскопска кеса за сушење има вградени честички на калциум хлорид, капацитетот за одвлажнување е околу 500мл, 500 мл/пакување апсорпција на влага со голем капацитет одржувајте сува долго време. 2.●Работен Век● : вреќите за одвлажнување може да се користат до 60 дена (времетраењето ќе варира во зависност од температурата и влажноста). 3.€Широко примена : дизајнот на вреќата за одвлажнување може да се користи на различни влажни места, како што се кујна, балкон, дневна соба итн. 4.●Лесно и Практично : Нашата висечка хигроскопска торба за сушење обезбедува лесно решение за заштита на предмети и ткаенини од вишок на влага. Со Закачување, физичкото одвлажнување ви дава Безбеден, Зелен и заштеда на Енергија. 5.●Пакет€ : има 10 пакувања кеси без мирис во секоја кутија во боја,влагата апсорбира 12,5 МЛ.

Детали

Избор на клиенти