Петјунг Автоматска Жица Стриптизета Машина Стегач 8-Инчен Мулти Клешти Сече до 24 WG ЗА Жица Соголување Сечење Стегање
Свеж

Петјунг Автоматска Жица Стриптизета Машина Стегач 8-Инчен Мулти Клешти Сече до 24 WG ЗА Жица Соголување Сечење Стегање

DEN 1329.60

Достапно.

Лесно и брзо соголување на жицата без прилагодување на дијаметарот на дупката. Силата на соголување е прилагодлива. Со преграда за контрола на должината на основната лента. Опсегот на соголување на жицата е 24-10 WG/0,2-6mm2, опсегот на стегање е 24-10 AWG/0,5-6mm2. Рачката завиткана со ПП и ТПР, ја зголемува удобноста и го намалува заморот на рацете. Повеќенаменски клешти за соголување на жица, стрижење на жица, изолирано/ неизолирано стегање на терминалот итн. Лесно и брзо соголување на жицата без прилагодување на дијаметарот на дупката. Силата на соголување е прилагодлива. Со преграда за контрола на должината на основната лента. Опсегот на соголување на жицата е 24-10 WG/0,2-6mm2, опсегот на стегање е 24-10 AWG/0,5-6mm2. Рачката завиткана со ПП и ТПР, ја зголемува удобноста и го намалува заморот на рацете. Повеќенаменски клешти за соголување на жица, стрижење на жица, изолирано/ неизолирано стегање на терминалот итн. Карактеристики : повеќенаменски клешти за соголување на жица, стрижење на жица, изолирано/ неизолирано стегање на терминалот итн. Опсегот на соголување на жицата е 24 - 10wg/ 0. 2-6мм2, опсегот на стегање е 24-10авг/ 0. 5-6мм2. Лесно и брзо соголување на жицата без прилагодување на дијаметарот на дупката. Силата на соголување е прилагодлива. Со преграда за контрола на должината на основната лента. Рачката завиткана со ПП и ТПР, ја зголемува удобноста и го намалува заморот на рацете. Спецификација : Материјал : - клешти тело : алатка челик-Рачка : ПП+ ТПР-Вилица : хром-легура на ванадиум+ Легура на цинк Опсег на употреба : - опсег На Соголување 24-10авг/ 0. 2 - 6мм2-опсег На Стегање : 24-10АВГ/ 0. 5-6мм2 Материјал : Пвц/ Пп Боја : Црна+ црвена големина На Производот : Вклучен Е Пакет од 8 инчи : 1* Автоматска Жица Стриптизета.

Детали

Material:
- Pliers body:
tool steel
- Handle:
PP+ TPR
- Jaw:
chrome- vanadium alloy+ zinc alloy
Scope of use:
- Stripping range 24- 10AWG/ 0. 2- 6mm2:
- Crimping range:
24- 10AWG/ 0. 5- 6mm2
Material:
PVC/ PP
Color:
Black+ Red
Product size:
8 inches
Package Included:
1* Automatic Wire Stripper :

Избор на клиенти