НОВИЦА ТИРКИЗНА Сина Памучна Рачно Ткаена Маса Тркач, Гватемала Е Семејство'
Свеж

НОВИЦА ТИРКИЗНА Сина Памучна Рачно Ткаена Маса Тркач, Гватемала Е Семејство'

DEN 1.33

Достапно.

100% памук. Големина : 70 "Л х 14" В. Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер трговија ВО НОВИЦА. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Јама Ај Чиксо Занаетчиска Група. Информации за производот : 100% памук. НОВИЦА работи заедно со талентирани уметници,занаетчии и дизајнери ширум светот за да произведе зачудувачки, рачно изработени богатства. Нашата мантра Е Да Шириме Среќа, затоа бидете сигурни-ќе направиме се што можеме за да се осигураме дека сте среќен клиент!За оваа ставка : "за нас, сината боја ја претставува добредојдената топлина на домот", вели претставник на Занаетчиската Група Јама Ај Чиксот во врска со тиркизната сина боја на овој тркач на маса. Таа објаснува дека многу од нив чувствуваат извонредно чувство за дружење кога сината е присутна во нивните дизајни. "Имаме тенденција многу да користиме сина боја."Тие работат во тимови на разбојот на педалата, рачно ткаејќи го тркачот на масата со памук со легендарниот венец што се појавува во блузите хуипил што ги носат жените во Гватемала.Рачно перење во ладна вода-рачно изработен предмет бојата, големината и/или мотивот може малку да се разликуваат користете благ детергент само за нашиот Уметник : Занаетчиската Група Јама Ај Чиксо ги обединува жените занаетчии од Сан Хуан Комалапа во Гватемала. За да бидете успешни, многу е важно да бидете во можност да си помагате еден на друг. Ние сме Жени Какчикел Маја во потрага по сопствено социјално и економско зајакнување, за да можеме да го прекинеме циклусот на сиромаштија. Заедно, сееме семе за нашите деца да жнеат", вели Миријан Оцин, кој ја предводи групата.

Детали

Избор на клиенти