Х - DREE Електричен Дел 380V 20a Двоен Ред 12 Позиции Терминал Бариера Блок(Parte electrica 380w 20a Bloque de barrera де терминал де дос позициони де 12
Свеж

Х - DREE Електричен Дел 380V 20a Двоен Ред 12 Позиции Терминал Бариера Блок(Parte electrica 380w 20a Bloque de barrera де терминал

DEN 539.20

Достапно.

Име на производот : Терминален Блок;Материјал(надворешен) : Пластика. Боја : Бела; Тип : 12 Позиции, 2 Редови. Номинална Вредност : 380 V, 20 A; Дијаметар На Влез На Кабел : 3мм/ 0,12". Големина : 12,4 x 1,9 x 1,4 cm/ 4,4" x 0,75" x 0,55" (L*W*H);Тежина : 31g(Тамањо : 12,4 x 1,9 x 1,4 cm / 4,4 x ldquo; x 0,75' 'x 0,55' '(L * W * H); Пезос : 31 g. Содржина На Пакетот : 1 x Терминален Блок(Контенидо дел пакет : 1 х терминал. Електричен Дел 380 V 20a Двоен Ред 12 Позиции Терминална Бариера Блоктерминален блок со 2 реда, завртка за положба 12, жица заштитник 20а терминални блокови завртка за завртка.Секоја позиција ќе прифати две жици, завртките обезбедуваат жици за сигурен контакт и помагаат да се спречи случаен контакт со терминалите.Се користи за домашна жица, електронско коло, жичен конектор на машинска жица, спречува нарушување на колото. Опис На Шпански Pasiciones de 12nombre de producto : Bloque de terminales; Материјал (externo) : Plasticocolor : BLANC-O; Типо : 12 Позиции, 2 Филасвалор номинална : 380w, 20 A; Diémetro de entrada de cable : 3mm / 0,12' 'тамањо : 12,4 x 1,9 X 1,4 Cm / 4,4 x ldquo; x 0,75' 'x 0,55' '(l * w * h); пезос : 31 Gcontenido del PAQUETE : 1 X Терминал.

Детали

Избор на клиенти