Набавка за маскирање со висока температура 2.437 x 2,953 #13,5 шупливи силиконски приклучоци - 5 пакувања
Свеж

Набавка за маскирање со висока температура 2.437 x 2,953 13,5 шупливи силиконски приклучоци - 5 пакувања

DEN 319.20

Достапно.

Dimensions : Bottom diameter = 2.437", Top diameter = 2.953", Height = 1.375". Excellent for masking parts during powder coating, painting, anodizing, plating, media blasting, etc. Withstands heat up to 600 degrees F - Durable, flexible, солиден и ревизиран - обложувањата нема да се држат. Многу употреби околу домот, гаражата, авто -продавницата, училницата, лабораторијата, машината или продавницата за рафинирање. Затегнување на стилот на стилот им овозможува на приклучокот да ги вклопи сите навојни или неоткриени дупки помеѓу 2,437 "и 2,953". Димензии на димензии : Долен дијаметар = 2.437 ", горен дијаметар = 2.953", висина = 1,375 ". Одлично за маскирање делови за време на облогата во прав, сликарство, анодизирање, позлата, експлозија на медиуми, итн. Издржани се загрева до 600 степени F - Трајни, флексибилни, солидни и ревидирани - облоги нема да се залепат. Многумина се користат околу домот, гаражата, продавницата за автомобили, училницата, лабораторијата, машината или продавницата за рафинирање. Затка дополнет стил му овозможува на приклучокот да ги собере сите навојни или неоткриени дупки помеѓу 2.437 "и 2.953". Силиконските приклучоци за снабдување со прашок Pro Pro се одлично прилагодени за копачот во прав, сликар, научник, корисен човек, медиумски бластер или секој на кој му требаат приклучоци за врвен квалитет. Додека најчесто се користи за маскирање цели за време на завршувањето, има стотици други намени околу продавницата, домот, лабораторијата, училницата, итн. Оваа супериорна оценка на силикон е способно да издржи температури до 600 степени Фаренхајт (315 Целзиусови) за 20 минути и држи до повеќето хемикалии. Тоа е ултра тежок, но флексибилен, еднократно и нема да попушти, зацврстува, смалува или крши со текот на времето. Сите наши врвни силиконски производи се кодираат во боја за лесна употреба и бојата никогаш нема да крвари или избледи.

Детали

Избор на клиенти