Резистентен бенд сет 5-пакет, тренингот за жени, бендови за тренингот за отпорност на лизгање за нозе и задник и лепчиња, опрема за вежбање дома, преносни сетови за в?
Свеж

Резистентен бенд сет 5-пакет, тренингот за жени, бендови за тренингот за отпорност на лизгање за нозе и задник и лепчиња, опрема

DEN 923.20

Достапно.

100% силикон. 【Обнови за отпорност 5-пакувања】 5 ленти за отпорност, за обука за истегнување и сила, 5 различни нивоа на отпорност (X-светло, светло, средно, тешка, Х-тешка). Ова е совршено без разлика дали само што започнувате да вежбате или зачинети Воин за тренингот. 【Еластичен опсег со врвен квалитет】 изработен од траен и природниот силика гел што не е пријателски за кожата што не се лизга и отпорен, уште повеќе, бидете сигурни дека опсегот на отпор без да ја намали својата еластичност по повторната употреба и вежбањето што ви нуди стабилно искуство. 【Повеќекратни употреби сет за вежбање】 Помагање во вежбање на повеќето делови од телото (задник, раце, градите, нозе и горниот дел од грбот) преку различно држење на телото во секое време. Со тоа можете да изградите целосно совршено тело. 【Преносни отпорни ленти】 Содржи преносна торба за складирање, која може да се носи со вас, дома, салата за теретана, на отворено или канцеларија, со поставени наши ленти за отпор, можете да уживате во вежбање во секое време. 【Рехабилити опсези】 Додека овие вежби често се користат за спорт и фитнес, физиотерапевтите ги сакаат овие опсези за физикална терапија (рехабилитички опсези) за да им помогнат да ги рехабилитираат своите пациенти. Нашите ленти за стрии работат за луѓе кои страдаат од повреди на нозе, колено и грб. Уште повеќе, тоа е совршено женски тренингот за нив по бременоста или породувањето за да го задржат своето тело во форма.

Детали

Избор на клиенти