Пакет за бејзбол за бејзбол-машка бејзбол во Aquaguard
Свеж

Пакет за бејзбол за бејзбол-машка бејзбол во Aquaguard

DEN 592.80

Достапно.

100% памук. Направени во САД или увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Мека допир со мала тежина памук/поли-маица со вратот на екипажот на ребрата Спандекс. Класична кошула од 3/4 ракави и без обележја за удобност. Направено во атлетска редовна американска големина. Основен бејзбол со ракав од раглан со ракав за контраст и деколте. Разновиден основен бејзбол за ракави од 3/4 ракав за работа, одмор, спорт на слободно време, лежење. Ние преземаме внатрешна контрола на квалитетот за да обезбедиме квалитет, вклопување и удобност. Flatlock зашиени контрастни ребрести јака и раглан коси од рака контраст со двојна игла, раглан 3/4 ракави, суровини, серге кошула, дното на долниот дел на комета, градежната лесна етикета. Без разлика дали сте на трибините или на теренот, ќе бидете подготвени за ден на играта со оваа атлетска бејзбол во Раглан. Специјално дизајниран со ракави на Раглан и полите на кошула за да се даде спортски изглед со исклучителна удобност. Бејзбол Раглан маички и дресови за целото семејство и тим. Класичен плетен 3/4 ракави бејзбол маичка со маички е 5,1 унца, 100% прстен вртено чешлано памук за супериорна мекост, светли долготрајни бои едноставен одличен обичен изглед. Без разлика дали сте на трибините или на теренот, ќе бидете подготвени за ден на играта со оваа атлетска бејзбол во Раглан. Специјално дизајниран со ракави на Раглан и полите на кошула за да се даде спортски изглед со исклучителна удобност.

Детали

Избор на клиенти