Бит за вежбање со кобалт од 7/64 инчи, 10 пакувања, должина на работниците
Свеж

Бит за вежбање со кобалт од 7/64 инчи, 10 пакувања, должина на работниците

DEN 1.00

Достапно.

Бесплатна испорака секој ден на сите OEM алатки директни нарачки. Направено од M35 Cobalt со голема брзина челик - 2 5/8 "OAL. Наменет за леано железо, лим и не'рѓосувачки челик. Флејт дизајн обезбедува максимална издржливост и подолг живот. На сите OEM алатки директни нарачки. Направени од M35 Cobalt со голема брзина челик - 2 5/8 "OAL. Наменето за леано железо, лим и не'рѓосувачки челик. Дизајнот на флејта обезбедува максимална издржливост и подолг живот. Tri-Cut Grip Shank, го намалува малку лизгањето во Чак. ОЕМ алатки 7/64 "М-35 кобалт работнички битни битови се дизајнирани за издржливост на работни места и продолжен живот. Нашата веб-геометрија има подебело јадро од стандарден бит за вежбање, обезбедувајќи му на корисникот максимална јачина; помагање на елиминирање на кршење на странично оптоварување. Додадовме уникатна параболна флејта која го одржува малку ладно. Одлично за дупчење на заоблени површини, бара помалку напор за вежбање и е препорачливо за употреба со преносни вежби. Три-исечокот нема да се лизне во вежба. Битови Над дијаметарот над 3/8 ”имаат намален дијаметар на шинк за употреба во чакови од 3/8". Апликациите вклучуваат различни метали и синтетички материјали. Врши најдобро во челик, не'рѓосувачки челик, леано железо, титаниум, никел и бакарни материјали.

Детали

Избор на клиенти